Kto mógłby brać kreatynę i gdzie ją można by zakupić?


Kreatyna to chyba najbardziej popularny suplement używany przez osoby uprawiające sport. Szczególnie przez osoby, które ćwiczą na siłowni, a ich istotnym celem jest wzrost masy mięśniowej.


Sprzęt medyczny, stetoskop
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Z jednej strony należący do nas organizm samodzielnie metabolizuje kreatynę, z innej można by ją odnaleźć w mięsie wieprzowym, wołowinie i w rybach. Niestety ilości kreatyny obecne w pożywieniu są niewielkie. Z tego też powodu akurat wykorzystuje się suplement o nazwie Universal Kreatyna. Po spożyciu tego preparatu można dłużej wykonywać ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności. Może to być np. podnoszenie ciężarów czy kolarstwo. Universal Kreatyna powiększa siłę tkanek mięśniowych.

Obecnie oceń (http://www.gabinet-dietetyczny.pl/dieta-w-nietolerancjach-pokarmowych/) ten tekst, który jest bardzo ciekawy. Zrób to właśnie teraz! Przekonasz się, że naprawdę należy to zrobić!

activlab kreatyna przyczynia się też do zwiększenia odporności mięśni, dopomaga przyśpieszyć wzrost masy mięśniowej. Może mieć wpływ także na zatrzymywanie wody w organizmie.


nalewka
Author: thedabblist
Source: http://www.flickr.com


Należałoby zaznaczyć, że na każdego kreatyna może zadziałać inaczej. Każdy organizm jest inny i istnieją osoby, na które kreatyna działa w słaby sposób albo w ogóle. W internecie można by znaleźć bardzo dużo danych na temat w jaki sposób zażywać kreatynę. Najprostsza technika polega na przyjmowaniu kilku mniejszych porcji kreatyny dziennie. Przeważnie polecana dawka to 5g spożywane przykładowo w czterech kapsułkach. Bardzo poważnie zaleca się przyjmowanie kreatyny wprost po treningu, w czasie lub bezpośrednio po posiłku. Na opakowaniach artykułów z kreatyną można by znaleźć bardzo różne sugestie w odniesieniu do czasu jej przyjmowania.


Najlepiej spożywać kreatynę w czasie kolacji i wprost po ćwiczeniach, zaś w dni beztreningowe w trakcie śniadania i obiadu. Suplement o nazwie Universal Kreatyna można kupić w internecie w marketach z odżywkami dla sportowców.

Tags: człowiek, technika, suplement