Które leki winny znajdować się w każdej domowej saszetce z lekami?


Już nasz nieoceniony poeta epoki renesansu Jan Kochanowski pisał, że nasze dobre samopoczucie zaczyna cenić dopiero ten, kto je straci. Dlatego także w każdym mieszkaniu jest mała Apteczka, w której można znaleźć wszelakie lekarstwa, gazy higieniczne lub kremy.


leki
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com
W tego typu rodzinnej saszetce z lekami powinny być też wszelakie podstawowe leki, np. kapsułki na boleść głowy, na przeziębienie czy też lekarstwa na moczówkę. Niemało osób ma w apteczce także wszelakie pastylki konieczne na indywidualne drobniejsze lub bardziej znaczące dolegliwości. Dla przykładu mogą to być kapsułki na serce, na miażdżycę czy też pastylki na dysfunkcję pod nazwą nadciśnienie. Wiele jest zależne od tego, na co skarżą się domownicy. Jeśli w lokalu są obecne jakiekolwiek dzieciaki, w takiej rodzinnej apteczce z pewnością znajdują się leki - nasz odsyłacz - stworzone akurat dla nich. Wielokrotnie okazują się być to preparaty o podobnym składzie jak lekarstwa dla pełnoletnich, lecz w niższej dawce, czyli zawierającej mniejszą ilość tak zwanych składników aktywnych.


Dobrze jest posiadać w mieszkaniu także jakiekolwiek witaminy, które mogłyby dopomóc w mniej uciążliwych dolegliwościach. Często także w rodzinnej saszetce z lekami znajdują się też lekarstwa nie w formie tabletek, a w postaci kropli czy też cieczy. Najczęściej używanymi lekami w formie ciekłej są krople do oczu i syropy. Jednak nie wszystkie leki w płynie spożywa się przez ich picie. Istnieje bowiem przykładowo medykament w płynie wykorzystywany do nasilenia przebiegu leczenia się skaleczeń. Jest on także proponowany w formie pastylek, których jednak nie winno się połykać, a rozpuszczać w wodzie.


Przeto także w propozycjach telewizyjnych, które proponują wszelkie kapsułki zawsze funkcjonuje adnotacja o konieczności rozmowy z doktorem lub aptekarzem.

Tags: serce, dolegliwości, Apteczka, wiek