Leczenie nietrzymanie moczu z pomocą lasera


Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni Kegla, jakie nie kurczą się poprawnie oraz nie zwierają cewki moczowej. Podyktowane może być także rozciągnięciem pochwy, czego rezultatem jest zmiana kąta nachylenia cewki . W rezultacie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi wyłącznie w sytuacjach podniesionego ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej, a więc w trakcie śmiechu, kaszlu, kichania, a również podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. W spoczynku nie obserwuje się niemiłych dolegliwości.


zabiegi medycyny estetycznej
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Problem jest bardzo częstym schorzeniem oraz dotyczy wielu pań po porodzie naturalnym albo po czasie menopauzy. To grupa mniej więcej 3 do 5 milionów pacjentek w naszej ojczyźnie. W grupie pań po trzydziestce odsetek ten może wzrastać do 30%, natomiast po pięćdziesiątce – do prawie 60%. Nie leczone nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia z powodu nieprzyjemnego zapachu połączonego z wyciekającym moczem oraz następowania skomplikowań takich jak: zapalenie układu moczowego jak też wyprysków skóry krocza. Rozpoznanie wysiłkowego nietrzymania moczu zachodzi na podstawie charakterystycznego wywiadu chorobowego oraz po przeprowadzeniu badań diagnostycznych.

Zamieszczone w tym serwisie artykuły są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę (https://meanderstomatologia.pl/stomatologia-dziecieca), na której przeczytasz zbliżone zagadnienia.

Do zazwyczaj przeprowadzanych zalicza się próbę Bonneya, które zapewniają obiektywną ocenę stopnia nietrzymania moczu jak też skuteczności leczenia farmakologicznego a także fizjoterapii. Jeśli idzie o nietrzymanie moczu leczenie uzależnione będzie od stopnia postępu objawów. Jedną z możliwości terapeutycznych może być laseroterapia albo nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego toksyną botulinową.


Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy? Zabieg (Dr Janicki - operacja przepukliny poznań) tenże polega na fototermicznym obkurczeniu pochwy. Światło lasera utwardza obszar ujścia cewki moczowej. Rezultatem jest obkurczenia tkanki, co powoduje redukcję kąta nachylenia cewki moczowej jak też przywraca jej należyte funkcjonowanie. Leczenie laserem obejmuje 2 etapy: Etap I Tuż przed zaczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki jest dokładnie wymyta, po czym roztwór odkażający zostaje delikatnie osuszony oraz usunięty z błony śluzowej. Drugim krokiem jest wprowadzenie do pochwy wziernika laserowego, jaki służy jako układ doprowadzania wiązki laserowej. Energia lasera jest aplikowana blisko przedniej ściany pochwy.

Tags: dolegliwości, choroba, Botox, pacjentka