Leczenie nietrzymanie moczu z pomocą lasera
Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni Kegla, jakie nie kurczą się poprawnie oraz nie zwierają cewki moczowej. Podyktowane może być także rozciągnięciem pochwy, czego rezultatem jest zmiana kąta nachylenia cewki . W rezultacie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi wyłącznie w sytuacjach podniesionego ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej, a więc w trakcie śmiechu, kaszlu, kichania, a również podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. W spoczynku nie obserwuje się niemiłych dolegliwości.

Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Zamieszczone w tym serwisie artykuły są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę (https://meanderstomatologia.pl/stomatologia-dziecieca), na której przeczytasz zbliżone zagadnienia.
Do zazwyczaj przeprowadzanych zalicza się próbę Bonneya, które zapewniają obiektywną ocenę stopnia nietrzymania moczu jak też skuteczności leczenia farmakologicznego a także fizjoterapii. Jeśli idzie o nietrzymanie moczu leczenie uzależnione będzie od stopnia postępu objawów. Jedną z możliwości terapeutycznych może być laseroterapia albo nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego toksyną botulinową.
Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy? Zabieg (Dr Janicki - operacja przepukliny poznań) tenże polega na fototermicznym obkurczeniu pochwy. Światło lasera utwardza obszar ujścia cewki moczowej. Rezultatem jest obkurczenia tkanki, co powoduje redukcję kąta nachylenia cewki moczowej jak też przywraca jej należyte funkcjonowanie. Leczenie laserem obejmuje 2 etapy: Etap I Tuż przed zaczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki jest dokładnie wymyta, po czym roztwór odkażający zostaje delikatnie osuszony oraz usunięty z błony śluzowej. Drugim krokiem jest wprowadzenie do pochwy wziernika laserowego, jaki służy jako układ doprowadzania wiązki laserowej. Energia lasera jest aplikowana blisko przedniej ściany pochwy.