Leczysz się w mieszkaniu czy pod bacznym okiem lekarza?


Nie od wczoraj wiadomo, że część ludzi niekoniecznie ufa doktorom. Sporo osób decyduje się na osobiste leczenie w zaciszu własnego domu za pomocą tylko naturalnych preparatów. Czy faktycznie tego typu leczenie ma sens i możliwe jest wyleczenie się w taki sposób z poważnych chorób? Sprawdźmy, czego dokładnie używa się przy zaleczaniu konkretnych chorób.
Zbyt wysoki cholesterol?


Karczoch zwyczajny
Author: merec0
Source: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Jeśli przykładowo masz zbyt duży cholesterol, wtedy powinieneś jeść dużo karczochów. Okazuje się bowiem, że karczoch zwyczajny ma mnóstwo związków, które pozwalają na zmniejszanie zawartości złego cholesterolu. Nie be powodu dieta śródziemnomorska, bogata właśnie między innymi w karczochy czy inne świeże warzywa oraz oliwki, jest powszechnie uznawana za najzdrowszą na świecie. Jeżeli nie smakuje Ci karczoch zwyczajny, wówczas możesz zastąpić go właśnie oliwkami - są one znakomitym sposobem walki z cholesterolem - ważne źródło -
Karczoch zwyczajny
Dolega Ci niestrawność?


Mięta
Author: Jasmine&Roses
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli często zdarzają Ci się na przykład wzdęcia czy inne bóle brzucha, wówczas oczywiście powinieneś sięgnąć po napary ziołowe. Jeżeli w Twojej domowej apteczce nie zabraknie przykładowo dziurawca lub kopru włoskiego, wówczas leki na niestrawność niewątpliwie nie będą Ci zupełnie potrzebne. Prawdą jest, iż leki na niestrawność, chociaż oczywiście działają na te dolegliwości, zwykle podrażniają dodatkowo żołądek, w związku z czym możesz nabawić się innych kłopotów.


Poważniejsze dolegliwości? - ciekawe informacje -
Nawet jeżeli jesteś zwolennikiem domowych metod leczenia wszystkich dolegliwości, na pewno powinieneś wiedzieć, że niektórych dolegliwości nie można lekceważyć. Jedną z tego rodzaju chorób są między innymi hemoroidy. Oczywiście możesz zastosować na nie dodatkowo ciepłe okłady czy podobne leki, jednakże hemoroidy właściwie zawsze należy skonsultować z lekarzem, aby nie rozwinęły się w żadne gorsze dolegliwości czy choroby.

Tags: owoce, dom, warzywa, smak, konie