Lekarz ortopeda – w czym ci pomóc i kiedy się do niego wybrać?


Bóle w stawach mogą przydarzyć się każdemu, nie tylko osobom profesjonalnie trenującym. Tryb życia współczesnych ludzi sprawia, iż mają większą tendencję do kontuzji i częściej cierpią na przypadłości zwyrodnieniowe, a w takich przypadkach pomóc może tylko lekarz ortopeda - Artemed Wrocław.


lekarz
Author: http://pixabay.com
Source: http://pixabay.com
Tego rodzaju specjalista nie tylko rozpozna chorobę bądź kontuzję, lecz również zaleci stosowne leczenie. Zna się na układzie kostnym i więzadłowo-stawowym, które mają wpływ na nasz stan fizyczny. Dzięki swojej wiedzy oraz kompetencjom pozyskanym podczas studiów i stażu jest w stanie rozpoznać wady w narządach ruchu, jakie mogły pojawić się nagle bądź mają podłoże genetyczne. Ortopeda może wypisać skierowanie na rehabilitację bądź do traumatologa, jeśli po wypadku niezbędne jest leczenie operacyjne, a poza kośćmi są uszkodzone również mięśnie czy ścięgna.


Jeśli przez kontuzję zachodzi konieczność usztywnienia kończyny, ortopeda może zastosować różnorakie sposoby zabezpieczenia uszkodzonej kończyny, m.in. przez założenie gipsu czy łuski. Gips jest obecnie coraz częściej zastępowany innymi, o wiele wygodniejszymi materiałami, wykonanymi ze sztucznych tworzyw. Wiele osób zastanawia się, kiedy iść do specjalisty. Jeśli kontuzja jest niespodziewana, gdyż np. przewróciliśmy się na lodzie bądź złamaliśmy nogę, musimy ekspresowo pojechać do lekarza. Najlepiej jest z miejsca pojechać na pogotowie ratunkowe bądź wezwać specjalistę, gdy jesteśmy sami i nikt nie może nam pomóc.

Gdy poszukujesz dokładnych wiadomości, nie wahaj się, tylko sprawdź pod linkiem. Znajdziesz na niej wszystkie niezbędne informacje.

Jeśli zaś od kilku dni czujemy, iż boli nas kolano, biodro bądź (ciąg dalszy tego materiału- http://dziegielewska.eu) plecy, też nie warto zwlekać.


O wiele lepiej jest szybciej wybrać się do przychodni, aniżeli za długo przeciągać i doprowadzić do nasilania się schorzenia. Niekiedy wystarczy kilka zabiegów rehabilitacyjnych, innym razem zaś potrzebna jest operacja. W przypadku naciągniętego mięśnia można sobie poradzić samodzielnie, np. wcierając jakąś maść, ale gdy ból nie mija, również warto umówić się na wizytę. Lekarz ortopeda to jeden z bardzo ważnych specjalistów, do którego powinniśmy się udać, jeśli cierpimy na schorzenie związane z układem kostnym, mięśniowym albo stawowym. Wybierzmy sprawdzonego specjalistę, a leczenie szybciej przyniesie rezultaty.

Tags: lekarze, ortopeda