Leki jako wybawienie


Nie ma specyfików obojętnych dla zdrowia. Leki mają możliwość być wybawieniem, ale zdołają także zagrażać życiu. Choć leki na receptę są bardziej szkodlwe, to lekarz decyduje o dawce i trzeba mu uwierzyć.
Farmaceutyki bez recepty są łatwo dostępne i wielu osobom wydaje się że wolno je konsumować jak cukierki. Wielokrotnie sięgamy po nie bez zastanowienia. Nic dziwnego, że potem dochodzi do skomplikowań z powodu przedawkowania. Nie oznacza to jednakże, że mamy się ich wystrzegać, zażywajmy je zachowując zdrowy rozum. Nie ma preparatów na tyle inteligentnych, jakie działałyby wybiórczo.


(ogólnie o lekach)
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com


Polacy przodują w rankingu ogólnoświatowym jeśli chodzi o zażywane farmaceutyków przeciwbólowych. Panie używają specyfiki przeciwbólowe dwa razy częściej niż mężczyźni. Dotyczy to zarówno farmaceutyków oferowanych bez recepty jak i polecanych przez lekarza.


Leki uśmierzające ból Ultradźwięki w rehabilitacji Milanówek są sporządzane w przeróżnych formach. Od tego między innymi zależy czas, po którym zaczynają działać. Zastrzyki działają najprędzej, bo niezależnie od tego, czy są podane domięśniowo, czy dożylnie, natychmiast wiążą się z krwią. W zależności od gatunku leku zdołają obniżać reakcje psychomotoryczne na parę, albo kilkanaście godzin.


Czopki doodbytnicze podaje się je, gdy zależy nam na odciążeniu przewodu pokarmowego, szczególnie żołądka. Substancja aktywna przenika przez otoczkę śluzową jelita, łączy się z krwią i rozchodzi się po całym ciele. Tabletki musujące działają w krótkim czasie po zażyciu, bo substancja zdrowotna w płynie ekspresowo przedostaje się do krwi i wraz z nią dochodzi do układu nerwowego. Na aktywność pastylek doustnych czeka się dość długo.


Specyfiki w formie syropów najczęściej podaje się maluchom. Istnieją jeszcze plastry, jakie używa się przy mocnych, lub długotrwałych bólach, w schorzeniach nowotworowych. Zasada ich aktywności jest prosta i zarazem inteligentna.
Substancja aktywna przyswaja się pomału przez skórę do naczyń włosowatych, skąd przenika do krwiobiegu w porcji najmniejszej z koniecznych do zniesienia bólu. Komórki skóry chronią organizm przed przedostaniem się w tym samym okresie zanadto dużej wielkości substancji aktywnej.

Tags: dom, żel, czas, ból