Co zrobić, by wydać swoją książkę?


Sporo jest osób, które piszą tylko do szuflady. Czasem świetne powieści nie trafiają do rąk czytelników, bo ich autorzy nie mają pojęcia, co zrobić, by ich książka została wydana. Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach warto zatroszczyć się o spełnienie literackiego marzenia, gdyż wydanie książki nie jest już tak trudne i drogie, jak w przeszłości.

księgarnia
Author: Amy Aletheia Cahill
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli przynajmniej raz przeszło Ci przez myśl pytanie, jak wydać książkę, oznacza to, że lubisz pisać. Może się okazać, że nawet piszesz dobrze i udałoby Ci się przekonać do swojej twórczości liczne grono moli książkowych. Tego jednak nie sprawdzisz, dopóki nie wydasz swojej książki. Jak to uczynić? Istnieje parę opcji do wybrania, każda z nich posiada oczywiście wady i zalety i zanim wybierzesz, w jaki sposób sprawić, żeby książka (zobacz również książki dla dorosłych) została wydana, trzeba przeanalizować swoje możliwości ekonomiczne, ale też – organizacyjne. Jedną z powszechnie stosowanych możliwości wydania książki jest rozesłać ją do wielu wydawnictw. Najpotężniejsze wydawnictwa osobiście pokrywają koszty druku i promocji, ale bardzo trudno jest wywalczyć ich uwagę, szczególnie początkującym pisarzom. Większe szanse mają oni w mniejszych wydawnictwach, tam natomiast najczęściej funkcjonującą formą współpracy jest współfinansowanie wydania książki przez autora. Jeżeli nie dysponujemy kilkoma tysiącami złotych, warto poczytać, jak wydać ebooka. To najszybszy i najprostszy sposób na wydanie własnej książki, wiąże się jednak z dodatkowym nakładem pracy, gdyż należy samodzielnie zaprojektować okładkę, dokonać korekty i edycji tekstu, zatroszczyć się o promocję - wydawnictwo RED BOOK.czytnik ebooków
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Jak wydać ebooka? Wystarczy wejść na stronę jednego z wydawnictw internetowych, których w ciągu ostatnich lat powstało naprawdę wiele. Za niewielką opłatą można skorzystać z profesjonalnej pomocy grafika oraz edytora, w takiej sytuacji wystarczy na serwer wydawnictwa albo księgarni wysłać plik tekstowy zawierający treść książki. Jeżeli decydujemy się na self-publishing, czyli całkowicie samodzielne spreparowanie ebooka, można skorzystać ze specjalnych kreatorów wirtualnych, prace przebiegają wtedy szybciej i sprawniej. Jeżeli z kolei jesteśmy zwolennikami papierowych książek, w witrynach większych i małych wydawnictw znajdziemy dokładne informacje na temat tego, jak wydać książkę. Dowiemy się, ile stron musimy nadesłać oraz na jaki adres, jak wyglądają warunki ewentualnej współpracy i jak długo czeka się na odpowiedź wydawnictwa - link.

Tags: autor, czytelnik, edytor