Medycyna na wszystkie uszczerbki związane ze zdrowiem


Dzisiejsza medycyna jest rozwinięta jak nigdy wcześniej. Zwiększona skuteczność w walce z nowotworami, pokaźniejsze możliwości w chirurgi estetycznej oraz transplantologii, nowiny w okulistyce i ginekologii. Sporo istniejących teraz chorób można wyleczyć lub przynajmniej złagodzić symptomy za pomocą farmaceutyków. Istnieją również dolegliwości nie do końca groźne, ale bardzo niekomfortowe, bez przeszkody rozwiązywane współcześnie, jak np. operacja zeza u dzieci czy chirurgiczne usuwanie blizn i tatuaży.

tatuaże
Author: tara hunt
Source: http://www.flickr.com
Usuwanie tatuaży

Niejednokrotnie zauważa się u osób dorosłych, że żałują oni swych decyzji z młodości, które okazały się nieodwracalne. Do tego typu kłopotów należą tatuaże nabyte w okresie nastoletnim, a niechciane w obecnym życiu. Można oczywiście przykryć jeden malunek drugim, lecz nie jest to alternatywa odpowiednia dla osób nie życzących sobie mieć permanentnych ozdób na swej skórze. Im z pomocą nadchodzi chirurg plastyczny, zaopatrzony w specjalny laser, usuwający każdego rodzaju tusze zaaplikowane podskórnie. Jest to proces drogi oraz bolesny, ale na pewno efekt jest tego wart.Korekcja wzroku



Jeszcze z młodości pewnie pamiętamy chwile, kiedy osoby ze znacznymi defektami twarzy były wyszydzane przez kolegów. Obecnie, na całe szczęście nauka jest na tyle zaawansowana, że przychodzi z pomocą również takim pacjentom. Dzięki laserowym zabiegom oczu, optyk jest w stanie usunąć jaskrę, polepszyć wzrok, a nawet korekcja zeza jest mu nie obca. Osoby ze znacznymi wadami wzrokowymi mają okazję na normalne życie bez okularów i soczewek kontaktowych. Zabiegi tego typu są często refundowane, jak na przykład operacja zeza u dzieci, czy usunięcie bardzo sporej wady wzroku, uniemożliwiającej egzystencję.

wizyta u lekarza
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Transplantologia

Największe zmiany w ostatniej dekadzie, nastąpiły w dziedzinie transplantologi, szczególnie tej dotyczącej skóry. Lekarze posiadają sprzęty i kwalifikacje, umożliwiające przeszczep skóry z innej części ciała, na zwęglone lub zniszczone pokłady twarzy. W Chinach naukowcom udało się przyszyć choremu tkankę pochodzącą od świni. Jest to krok naprzód i pomoc dla osób, które ucierpiały w pożarach, wybuchach czy z powodu kwasu wylanego na twarz. Nauka nieustannie się rozwija, pomagając rekonwalescentom żyć godnie i zdrowo - czy jedynym rozwiązaniem jest operacja zeza u dzieci. Korekcja wzroku, przeszczep skóry, usuwanie tatuaży - to tylko kilka z rzeszy nowych alternatyw, nierzadko dostępnych bezpłatnie.

Tags: twarz, optyk, choroba