Metody na bolące stawy


Jeśli boli staw, odruchowo staramy się go oszczędzać - mimo iż wcale nie zmniejsza to niedomagań. Na nieszczęście nieużywany staw staje się sztywny po czym każdy ruch staje się jeszcze bardziej bolesny.


Najważniejsze zatem będzie złagodzenie bólu a także właściwe leczenie.
Silne bóle stawów jest to dolegliwość niesłychanie dokuczliwa - blokuje ona możność zwykłego poruszania się. Problemem staje się wstawanie, bądź klękanie, a najprostsze na co dzień działania są autentyczną udręką. Gdzie więc tkwi przyczyna bólu oraz czy sami możemy z nim walczyć? Podstawowym elementem oddziałującym na przeciążenie stawów, a w rezultacie na ich obrzęk jest otyłość. Szczególnie dotyczy to stawu biodrowego i kolanowego. Przeto pierwszym krokiem do pozbycia się stanu zapalnego , będzie odchudzanie przez wykorzystanie odpowiedniej diety oraz niewielki, umiarkowany ruch, nieobciążający stawów. Ważne jest także unikanie zbytniego przeciążania bolących stawów na przykład klękania a także kucania przy chorujących kolanach. Jeżeli dojdzie do zniszczenia stawu biodrowego lub kolanowego, ostatecznym rozwiązaniem będzie jego wymiana na endoprotezę.


okulary
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com


technika


Jak ochraniać stawy? Nie bez znaczenie pozostaje sposób odżywiania się. Na schorzenia stawów przede wszystkim narażone będą jednostki z niedostatkiem tak ważnych witamin jak A, C i E i selenu. Te cenne składniki znajdziemy głównie w warzywach oraz owocach. Beta-karoten przetwarzany w układzie na witaminę A obecny jest w marchewce, morelach oraz melonach. Witamina C znajduje się głównie w czerwonej a także żółtej papryce, pomarańczach, kapuście i ziemniakach.
By uzupełnić niedobór witaminy E, należy sięgnąć po orzechy, pestki dyni, oliwę z oliwek oraz owoce awokado, natomiast niedobór selenu możesz wyrównać przez jedzenie (pizza tarnów) pełnych ziaren zbóż, jaj, ryb skorupiaków.

Zaciekawiły Cię tematy, które tutaj przeczytałeś w tym artykule? Jeśli tak, to dodatkowo zweryfikuj ofertę u źródła (https://www.okulus.pl/), a stwierdzisz, że wszelkie materiały są wiarygodne.

Warto także zażywać suplementy zawierające kolagen, np. 4flex.

Tags: owoce, dom, otyłość, kolana, mowa