Modna dieta pudełkowa - czy faktycznie jest warta zachodu?


Firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym wyrastają niczym grzyby po deszczu.


Oferują prędki sposób na zrzucenie niepotrzebnych kilogramów a także zdrowe żywienie.
Lecz czy na pewno? Czy faktycznie tzw. pudełkowa dieta dieta sokowa katowice oferująca catering jest najlepszym podejściem dla każdego? Korzystanie z cateringu dietetycznego staje się pośród Polaków coraz bardziej modne. Nic dziwnego – jesteśmy coraz to bardziej zapracowani i mamy coraz mniej czasu na gotowanie. Specjalistyczne firmy oferują gotowe, pięciodaniowe, odpowiednio zbilansowane codzienne menu z dostawą do domu. Stawiając na takowe wyjście, nie musimy ambarasować się ani o zakupy, ani o planowanie jadłospisu. Wykluczamy też czasochłonne przygotowywanie dań oraz sprzątanie domowej kuchni. Można za to każdego dnia cieszyć się ubogaconym menu jak też być pewni, iż nie zjemy więcej niż chcemy. Często też można schudnąć.


lifestraw
Source: http://aqua-life.net.pl/


Najbardziej popularne są tak zwane diety pudełkowe o ograniczonej kaloryczności. Na rynku osiągalnych jest jednakże wiele ich odmian – między innymi o podwyższonej zawartości białka dla osób aktywnych albo o niewysokim indeksie glikemicznym dla diabetyków. Stosowne dla siebie potrawy znajdą również wegetarianie czy też osoby na diecie bezglutenowej. W ofercie firm cateringowych znaleźć możemy nawet „dietę na ładną cerę”.
Warto pamiętać, że codzienna dieta każdego z nas musi nie tylko brać pod uwagę zapotrzebowanie energetyczne, lecz także aktualny stan zdrowia jak też kondycję fizyczną. Źle dobrana dieta może bowiem uczynić naszemu organizmowi więcej szkody aniżeli pożytku.

Tags: żel, firmy, czas