Młodsze i starsze pokolenie wobec do wyrazów, które mają obecnie już co najmniej parę znaczeń


Wyrazy na przestrzeni lat zmieniały swoje znaczenie, co jest niepodważalnym dowodem na to, że wspomniane znaczenie ma wymiar umowny. Ten fakt już od dawna jest powszechnie znane w kręgu specjalistów od językoznawstwa. Właściwie każdy zgodzi się z powyżej sformułowaną tezą, ponieważ trudno wytłumaczyć, z jakiej przyczyny drewniany kwadratowy mebel nazywamy stołem, a nie przykładowo kanapą.
Po prostu, mówiąc przenośnie, ludzie umówili się, że dany przedmiot będą nazywać w taki oto sposób.
erotyka
Author: Magdalena Roeseler
Source: http://www.flickr.com
Sprawa trochę się komplikuje, gdy jedno słowo ma parę znaczeń, bo przedstawiciele dwóch różnych generacji mogą mieć problem z komunikacją. Tak sformułowaną tezę świetnie obrazuje przegląd znaczeń wyrazów, które określają gadżety erotyczne. Jeśli przeglądnęlibyśmy poszczególne określenia, to szybko zorientujemy się, że niewiele tam nowo powstałych terminów. Większość z nich znana jest nawet naszym dziadkom, lecz ludzie młodzi wymawiając np. słowo pejcz nie zawsze myślą o tym samym przedmiocie co prababcia.Afrodyzjaki bywają od wieków starożytnych znane ludzkości. Poza tym sama nazwa wskazuje na praojcowską proweniencję, bo przecież mieszkańcy Półwyspu Bałkańskiego boginię miłości nazywali Afrodytą. Substancje zwane afrodyzjakami mają za zadanie sprawić, żeby konkretna osoba poczuła miętę do swojego partnera, czyli jednym wyrazem, aby zapałała takim podnieceniem, które potem ułatwi zbliżenie. Dzisiaj uważa się, że temperaturę uczuć podnoszą truskawki, a również wybrane zioła, np. chili. Oprócz tych naturalnych towarów, w sklepach z akcesoriami tylko dla pełnoletnich znajdziemy sztucznie pozyskane afrodyzjaki, czyli mikstury, których nazwy brzmią całkowicie niezrozumiale dla przedstawicieli starszego pokolenia. Z kolei ci bardziej wyrafinowani kochankowie kupują dodatkowo w gadżety, do których możemy zaliczyć wspomniany już w tym miejscu pejcz - sklep internetowy Amazing Girl oferuje baty i pejcze.

sexy
Author: Marcos Domenech
Source: http://www.flickr.com
Kajdanki chyba kojarzą się nam z zawodem policjanta. Były one i są nadal używane przez stróży prawa, kiedy trzeba przewieźć więźnia z jednego więzienia do następnego lub na salę sądową. Przyborem powiązanym z wymierzaniem kary jest również pejcz, który służył niegdyś np. do biczowania ciała złodzieja lub pokutnika. Dzisiaj obydwa te przedmioty bywają kojarzone także z gadżetami erotycznymi - Zestawy BDSM. Żeby mogły znaleźć swe zastosowanie w sypialnianych łóżkach musiały jednak przejść sporą wizualną metamorfozę, która złagodziła ich surowy wygląd.

Tags: afrodyzjaki, kajdanki, przedmioty, zbliżenie