Możliwość zakupu leków generycznych


Krajowy sektor farmaceutyczny, biotechnologiczny i technik medycznych jest duży. Dużą część produkcji zajmują substytuty, a blisko połowa to towary nowe. Pozostała część to specyfiki oferowane bez recepty, w tym suplementy Diety.


Polski rynek farmaceutyczny, zdominowany jest przez substytuty.
basen
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl


Pacjenci są przyzwyczajeni do lokalnych produktów, a na ich powodzenie oddziałuje przede wszystkim cena. Większość kupujących farmaceutyki to ludzie starsi, jakich niejednokrotnie nie stać na kupowanie drogich lekarstw, a dzięki zamiennikom mogą zrealizować receptę.


Pod pojęciem leku (kliknij aby zobaczyć więcej) generycznego, skrywa się wytwarzany w Polsce lek odtwórczy, to znaczy ta sama substancja aktywna, jaką mieści autentyk. Odpowiada ona w jednakowy sposób na kurację terapii pacjenta. Tym bardziej że lekarstwa generyczne, również jak oryginalne, znajdują się na liście lekarstw refundowanych.


Na obecnej refundacyjnej liście specyfików znajdują się zarówno leki oryginalne, jak i zamienniki. Bardzo często dopłata chorego do leku (szerzej tutaj: https://www.aptekazawiszy.pl/vitroft-30-kapsulek.html) autentycznego jest jednak wyższa aniżeli do takiej samej substancji, tej samej dawki, takiej samej wielkości opakowania specyfiku generycznego. Tańszy substytut jest lekiem, jak każdy inny. Zawiera całkowicie taką samą substancję leczącą, co jego drogi odpowiednik, spełnia te same wymagania jakościowe, a jednak kosztuje mniej. Jego niska cena powstaje przede wszystkim z tego, że produkowany jest przez wielu producentów, którzy współzawodniczą na rynku. Wytwórcy mają szansę sprzedawać go taniej, bo nie musieli robić drogich testów połączonych z wynalezieniem, zarejestrowaniem i promocją leku. Uczyniła to firma, jaka lekarstwo odnalazła, przebadała i zarejestrowała. Dzięki temu produkowała go jako jedyna pod ochroną patentową przez około 20 lat. Gdy ochrona
patentowa wygasa i pojawiają się różni producenci, firma w dalszym ciągu próbuje podtrzymać wysoką cenę własnego produktu, stąd powstają różnice w opłatach.


Każdy aptekarz ma obowiązek zawiadomić nabywającego o istnieniu tańszego zamiennika leku, jaki widnieje na recepcie. Dla wielu ludzi nabycie substytutu jest jedyną możliwością na kontynuowanie terapii.

Tags: Diety, Produkty, leki, produkt