Na co może mieć nadzieję osoba uzależniona zgłaszając się na terapię do ośrodka leczenia uzależnień?


Jeśli ktokolwiek nie ma zamiaru przyznać się przed sobą samym, że jest osobą uzależnioną potrzebuje pomocy. Ucieczka w alkohol i narkotyki niejednokrotnie okazuje się złudna. Do nałogu mogłyby przywieść nie jedynie substancje psychoaktywne, ale również czynności powodujące, że uwalniają się w naszym organizmie tzw. hormony szczęścia.


Każdy ośrodek odwykowy prowadzi terapię grupową i indywidualną. Dla dowolnego pacjenta przygotowywany jest osobisty program terapeutyczny, który uwzględnia indywidualne okoliczności, jakie powodują rozwój choroby. W ośrodku leczenia uzależnień można by zgłosić się na parotygodniowy pobyt stacjonarny, który zawiera opiekę medyczną, kompleksowe badania, całodniowe wyżywienie oraz spędzanie nie zajętego czasu w przyjemny sposób. Odwyk prowadzony jest również w postaci pobytu dziennego. Na cały okres terapii pacjentom ośrodka przysługuje zwolnienie od lekarza. Odwyk (Alkater - esperal warszawa) narkotykowy prowadzony jest w jakimkolwiek ośrodku na zasadzie wzajemnej akceptacji i zrozumienia.


Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody
Author: Fotolia
Source: Fotolia
mężczyzna w okularach
Author: David Russo
Source: http://www.flickr.com


oferty
Author: Shock


Ośrodek odwykowy może proponować kurację pobytową, która zajmuje 5 tygodni. Pierwszy tydzień terapii w ośrodku poświęcony jest odtruwaniu organizmu. Do ośrodka niezwykle często przyjmowane są osoby pod wpływem alkoholu albo pod wpływem różnych psychoaktywnych preparatów. Podczas pierwszego tygodnia pobytu robionych jest mnóstwo badań po to, aby stwierdzić w jakim stanie jest osoba uzależniona. Na podstawie badań osoba poddana jest odtruciu z medycznym zabezpieczeniem. Po odtruciu przeprowadzana jest rozmowa z terapeutą nałogów i psychiatrą. Czas pobytu w takim miejscu, to nie jedynie terapia, lecz także komfort. Ośrodki posiadają miejsca dwu- oraz jedno- osobowe.


W każdym pokoju jest telewizor i WI-FI. Terapia jest przeprowadzana w dwóch różnorodnych aulach leczniczych. Sala do zajęć grupowych zaopatrzona jest w najnowszy sprzęt, który zezwala na prowadzenie zajęć terapeutycznych.

Tags: alkohol, terapia, ciała