Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie czarterowania jachtu?


Dynamiczny wypoczynek nie musi opierać się wyłącznie na uprawianiu takich dyscyplin sportowych jak bieganie czy też tenis. Są także te, do których odpowiednia forma jest oczywiście potrzebna, jednak wysiłek jest niejako rozłożony w czasie.
Niezłym przykładem jest pływanie choćby na jachcie.


Wygrywaj w konkursie Yogen Früz!
Author: Yogen Früz
Source: Yogen Früz


Jest to doskonały sport, a jednocześnie doskonała atrakcja, która daje możliwość spędzania mnóstwa godzin czy nawet miesięcy na słońcu. Jeśli nie masz swojej jednostki, w każdym przypadku mógłbyś ją pożyczyć. Najlepiej byłoby to robić już w styczniu, gdyż w okresie letnim może być już od dawna za późno. Warto się na to zdecydować nawet jeżeli nie masz jeszcze odpowiedniego patentu sternika, przez kilka miesięcy na pewno zdążysz go uzyskać albo namówić kolegę, który ma już taki dokument. Pamiętaj, że jeśli interesuje Cię wynajem jachtów, warto znaleźć firmę, która zagwarantuje także jego całe oprzyrządowanie. I miej na uwadze, że to nie musi być od razu jakiś długi rejs, prawidłowo jest stopniowo zdobywać doświadczenie.


Przykładowo jeśli chcesz wyczarterować jacht na Mazurach, najpierw trzeba zwracać uwagę na długość takiej jednostki. Istotne jest również zastosowanie łodzi. Inny wariant jachtu jest wykorzystywany do długich rejsów a inny do krótszych wycieczek na choćby jednym z mazurskich jezior. Ponadto ważne jest też otoczenie, z którym planujemy pływać. Doświadczony żeglarz z pewnością służyłby dobrą poradą. Zaproponuje m.in, że przed wyczarterowaniem każdy jacht trzeba skrupulatnie sprawdzić.
Ma to olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo i komfort żeglugi. Trzeba zwracać uwagę na wszelkie pęknięcia czy uszkodzenia. Jeśli coś wywoła nasze wątpliwości, warto jest wykonać zdjęcia.

Tags: wypoczynek, bezpieczeństwo, rozrywka, port, pomoc