Na czym opiera się zabieg wazektomii, komu jest wskazany i kto mógłby się jej poddać?


Jedną z najbardziej znanych form antykoncepcji jest męski odpowiednik podwiązania jajowodów przeprowadzany u kobiet. Metoda ta jest mylnie kojarzona z kastracją, ponieważ w przeciwieństwie do niej, efekty przeprowadzenia zabiegu wazektomii są najczęściej odwracalnie.


wazektomia
Author: Katherine Lim
Source: http://www.flickr.com


internecie


Metodę tę wybierają panowie, którzy z różnych względów nie powinni lub nie mogliby już posiadać swoich dzieci. Trzeba także podkreślić, że wazektomia zalicza się do bezpiecznych procedur antykoncepcji. To urologiczny i mikrochirurgiczny zabieg, który polega na przecięciu nasieniowodów. Wywołuje to zakłócenie przekazywania plemników. Zazwyczaj wazektomię przeprowadza się bez zastosowania skalpela przy zastosowaniu pojedynczych nakłuć. Omawiany zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, z tego też powodu w powszechnej opinii uważany jest za zabieg niebolesny. Podczas jego trwania nasieniowód jest nakłuty lub nacięty, by potem nałożone były wykonane z tytanu klipsy. Rozstaw między takimi klipsami wynosi zaledwie kilka minimetrów. Najistotniejszą częścią tego zabiegu chirurgicznego jest wycięcie kilkumilimetrowego odcinka nasieniowodu oraz wykonanie tzw. mikrokoagulacji ujść kanałów.


Finalną decyzję o poddaniu się operacji należy bardzo dobrze przeanalizować.

Jeśli powyższy tekst wzbudza Twoją ciekawość, kliknij ten odnośnik oraz dodatkowo zdobądź wiarygodne info , które także są godne zapamiętania.

W najmniejszym wypadku nie należy jej podejmować w sytuacji kryzysowej lub stresowej, czyli m.in. tego typu jak dolegliwość, kłopoty finansowe albo narodziny potomstwa. Przed samym zabiegiem koniecznie trzeba przeprowadzić morfologię krwi i antygenu HBS. Powikłania po przeprowadzeniu zabiegu są stosunkowo rzadkie, ponieważ wazektomia jest zabiegiem uznanym za bezpieczny.

Ta wskazówka ze strony (http://www.jednosc.pl/prodList,1,pellety-ziemniaczane,PL) będzie Ci odpowiadać, gdyż również traktuje o poruszanym w niniejszym materiale dylemacie. Co równie istotne, robi to w zajmujący sposób.

Którekolwiek kłopoty mogą dotyczyć wyłącznie kilku procent mężczyzn.
Problemy te mogłyby występować bezpośrednio po wykonaniu zabiegu lub po dłuższym czasie. Trzeba powstrzymywać się od współżycia seksualnego, aż do chwili zagojenia się ran. Może to zająć od paru dni do ok. dwóch tygodni.

Tags: stres, mowa, kłopoty