Na czym polega leczenie implantologiczne? - Sprawdź w poniższym tekście i wybierz najlepszego dentystę.


Jest to najnowocześniejsze i w najwyższym stopniu naturalne rozwiązanie w wypadku braku pojedynczego lub kilku zębów. Zapewnia całkowity komfort użytkowania, bo z sukcesem zastępuje naturalne zęby. Implant - albowiem o nim mowa - jest to sztuczny korzeń wykonany z tytanu. Korzeń ów stanowi bazę do odbudowy zęba. Zachodzi opcja wszczepienia tak wielu implantów, ile brakuje zębów.


Możesz też wykonać kilka wszczepów aby skonstruować wspornik dla mostów. Już dwa implanty umożliwiają dodatkowe umocowanie i doskonale stabilizują protezy zupełne. Jednak należy pamiętać, iż dobór najlepszej dla Państwa metody zawsze ustalany będzie po konsultacji z lekarzem.

zdrowy uśmiech - zęby
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR
Implant to nieduży tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości szczęki. Tytan jest metalem świetnie tolerowanym przez organizm człowieka, co wywołuje prędkie zintegrowanie się wszczepu z kością, a w przebiegu gojenia trwającym parę miesięcy – zrasta się z kością na stałe. Implant stanowi naturalny, stabilny fundament, na którym możemy przeprowadzić odbudowę protetyczną (koronę, most albo protezę). Pierwsza wizyta to tzw. konsultacja implantologiczna w klinice Orto Dentic. Umożliwia ona określenie warunków do implantacji, na podstawie zdjęcia pantomograficznego. Jeśli warunki kostne pacjenta umożliwiają przeprowadzenie zabiegu, ustalany jest plan leczenia. Kolejna wizyta to zabieg wszczepienia. Tenże zabieg polega na nawierceniu niedużych otworków w kości a także wkręceniu tytanowych implantów.

Ciekawią Cię nowe zagadnienia? Więc bądź na bieżąco! Z tego powodu warto przejrzeć nowy artykuł na interesujący nas temat, aby dojść do bardziej skrupulatnych informacji.

Zabieg trwa ok. jednej godziny i jest absolutnie bezbolesny. Ostatnia wizyta: odbudowa protetyczna. Po czasie gojenia się wszczepu ( od 2 do 6 miesięcy) realizuje się na nim odbudowę protetyczną. Jej cena jest zróżnicowana i zależy od rodzaju odbudowy a także użytych materiałów.


Wskazanie oraz przeciwwskazania do leczenia implantologicznego: Wszelakie braki uzębienia można uzupełnić używając wszczepy, brak kości nie stanowi przeszkody dlatego że można ją odtwarzać. Niezadowalająca higiena jamy ustnej, marna kondycja zdrowotna, nadmierna konsumpcja alkoholu a także tytoniu, używanie środków odurzających mogą być przyczyną utraty implantów.

W wypadku kiedy ocena przedimplantologiczna (sprawdź ) nie pozwala na wszczepienie implantu przez wzgląd na ubytek kości, implantacja powinna być poprzedzona zabiegiem jej odbudowy. Do owego celu można użyć kości własnej lub sztucznej.

Tags: protezy, implant, tytanowe implanty