Najlepsza dieta, czyli jak prawidłowo się odżywiać. Sprawdź nasze fachowe porady.


Określenie „dieta” większości populacji kojarzy się zazwyczaj z nadwagą i próbą zrzucenia zbędnych kilogramów. Tak naprawdę słowo to obejmuje nie tylko diety odchudzające. Jest na przykład bardzo dużo diet, które Zalecane są w przypadku rozmaitych schorzeń.


zdrowa żywność
Author: cumi&ciki
Source: http://www.flickr.com
Planuje się wtedy specjalny jadłospis, po zastosowaniu którego osoba chora może prędko dojść do zdrowia i odzyskać kondycję. Przy takich dietach zdrowotnych nierzadko polecane jest przyswajanie produktów o dużej zawartości witamin, takich jak na przykład kwasy omega-3. W przypadku poważniej dolegliwości tego taki sposób żywienia musi być kontrolowany przez specjalistę. Diety dla ludzi zdrowych mogą być sporządzane na własną rękę przy pomocy różnorodnych źródeł informacji. Korzystnym pomysłem bywa także zwrócenie się o pomoc do wykwalifikowanego dietetyka.

Dieta śródziemnomorskaJedną z najczęściej stosowanych diet o charakterze naturalnym jest dieta śródziemnomorska. Jej sporą zaletą jest fakt, że może być stosowana właściwie przez całe życie. Służy więc nie tylko utracie zbędnych kilogramów, ale również zachowaniu kondycji oraz dobremu samopoczuciu. W diecie tej najważniejsze jest, by zminimalizować przyswajanie mięsa wołowego i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, z wyjątkiem tych biorących się z ryb. Trzeba spożywać dużo warzyw strączkowych, a białe pieczywo zastąpić pełnoziarnistym. Dzięki zastosowaniu się do tych zaleceń można stracić kilka nadprogramowych kilogramów. Dieta śródziemnomorska zalecana jest przez wielu specjalistów dietetyków.

Dieta dr Budwig

Inną dietą, którą można zaliczyć do naturalnych, jest dieta opracowana przez niemiecką uczoną Johannę Budwig. Najważniejszym elementem takiej diety jest olej lniany z oleofarm, który trzeba spożywać w dużych dawkach. Olej ten musi być tłoczony na zimno, gdyż tylko wtedy posiada lecznicze właściwości. Najlepiej jest przyjmować go w postaci pasty, a więc zmieszać go ze zmiksowanym chudym białym serem. Wówczas najłatwiej i najszybciej się wchłania. Oprócz tego bardzo ważne jest, by zminimalizować spożywanie innych tłuszczów niż ten zawierający się w oleju. Dieta - (https://www.kormoran-rowy.pl/ceny-pakiety/dieta-dabrowskiej-nad-morzem) dr Budwig jest wykorzystywana zarówno przez ludzi zdrowych, jak i chorych. Udowodniono jej pozytywne działanie w przypadku wielu rozmaitych schorzeń, wdrażana jest na przykład wspomagająco przy nowotworach.

Tags: dieta, życie, osoba, pomocy, liczby