Nasza apteczka – co dobrze jest w niej trzymać? Przydatna podpowiedź


Przy małych bólach zwykle sami możemy sobie pomóc, lecz kiedy coś dolega nam przez dłuższy czas, powinniśmy poradzić się lekarza. Co warto mieć w naszej apteczce i wziąć zanim udamy się do specjalisty?
kreontravix
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com


praca
Author: Moll
Source: Moll


W przypadku migreny albo podwyższonej temperatury, zwykle warto posiadać pod ręką coś zawierającego paracetamol w składzie. Substancja czynna szybko się wchłania, dlatego preparat szybko działa, a do tego efekt utrzymuje się przez kilka godzin. Ale należy wiedzieć, iż kobiety ciężarne nie powinny go przyjmować. (-> zobacz informacje) Lekarstwa zawierające paracetamol pomogą także na ból zęba, ale raczej mają słabe działanie przeciwzapalne. Dobrze jest więc kupić coś przeciwzapalnego. Kiedy bolą nas mięśnie nie bierzmy żadnych lekarstw na własną rękę, ponieważ przyczyn tego bólu może być wiele. Chwilową pomoc przyniesie używanie maści na bóle mięśniowe – warto mieć co najmniej jedną tubkę czegoś w tym typie. Na wypadek problemów ze strony przewodu pokarmowego dobrze jest pomyśleć o wielu różnych preparatach do apteczki. Coś na polepszenie trawienia, np. Kreontravix, coś na zgagę oraz preparat przeciw biegunce Interesuje cię kreontravix?.

Kliknij tutaj - więcej zobaczysz w tekście (https://aptekazawiszy.pl/revitanerw-20-kapsulek.html), który znajdziesz na tamtej stronie. To są inne tego rodzaju porady, zatem niewątpliwie je również przekonasz się za ciekawe!

Do tego koniecznie probiotyk oraz elektrolity. Warto mieć w domu też coś (zobacz kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) przeciwkaszlowego oraz coś na katar – krople albo spray do nosa. Paczka plastrów w różnych rozmiarach oraz jakiś opatrunek także dobrze jest mieć. W sezonie letnim wyjątkowo potrzebny będzie produkt na użądlenia oraz spray odstraszający owady i kleszcze.
Zdecydowaną większość leków z podręcznej apteczki, jak Kreontravix lub paracetamol dostaniemy bez recepty Odwiedź stronę partnera - Jednak starajmy się nie mieć wielu preparatów na te same dolegliwości oraz pilnujmy daty przydatności do spożycia.

Tags: lekarze, pomoc, kłopot, specjalisty