Nauka fruwania na paralotni


Lot na paralotni może niektórym przywodzić na myśl skoki ze SPAdochronem. W obydwu wypadkach miękki nośny płat umożliwia nam unoszenie się w powietrzu a także powolne opadanie na ziemię.


Różność polega na tym, że spadochron otwiera się nam po wyskoku z płatowca, czyli dopiero w powietrzu, zaś paralotnię napełnia się powietrzem jeszcze na ziemi, przed początkiem lotu.


język
Author: NVIDIA
Source: NVIDIA
Lot paralotnią jest dziś znacznie łatwiej dostępny aniżeli dawniej. Starcza wybrać dobrą szkołę latania i możemy zaczynać kurs paralotniarstwa.


hol w hotelu
Author: Jorge Franganillo
Source: http://www.flickr.com


smartfon
Source: www.morguefile.com


Zanim zdecydujemy się na szkolenie paralotniowe, należy przede wszystkim wyselekcjonować przetestowaną szkołę proponującą tego rodzaju zajęcia. Przed wydaniem pieniędzy na szkolenie parolotniowe wskazane jest dowiedzieć się jak najwięcej o szkoleniu i nauczycielach z opisów a także opinii znalezionych na stronach Internetowych lub zasięgniętych u przyjaciół. Trzeba również pamiętać, iż paralotniarstwo w ogromnej mierze uzależnione jest od aury, dlatego trudno przewidzieć, czy instruktaż ukończy się kilka dni, czy może miesięcy po jego zainicjowaniu. Powinno się też uzbroić się w cierpliwość – nauka wymaga czasu oraz ćwiczeń, i nie wszystko zrozumie się od razu.


W jaki sposób wygląda szkolenie paralotniowe? Nauka szybowania na paralotni dzieli się na trzy fazy. Początkowy stanowią lekcje na ziemi, w toku których szkoleniowiec przekazuje wiedzę teoretyczną na temat paralotniarstwa jak też wyjaśnia, do czego służą poszczególne części wyposażenia.


Drugi etap to lekcje praktyczne na podłożu płąskim, w czasie których uczeń może przyswoić sobie sterowanie glajdem bez odbijania się od ziemi. Trzecią fazę stanowi lot paralotnią.

Tags: Internet, SPA, nauka, czas, rzeka