Niezbędnik każdego łazika


Istotną rzeczą w ekwipunku każdego łazika jak też przewodnika jest osobista apteczka. Jej zawartość, niestety nierzadko lekceważony przez łazików może w górskich warunkach pomóc w wielu wypadkach, a nawet ochronić życie.


Wziąwszy do ręki medykamenty trzeba mieć świadomość, że każdy farmaceutyk ma również działanie uboczne i nie warto bez ewidentnej potrzeby aplikować go poszkodowanemu.


szpital


Za każdym razem należy zapytać chorego czy nie jest on uczulony na farmaceutyk, który chcemy mu podać. Oznakami uczulenia po podaniu medykamentu mogą być; wysypka, świąd skóry, duszność, obrzęk buzi, nudności.

Zaciekawiły Cię te opisy? To fantastycznie. Przekieruj się na kolejną stronę i doczytaj tutaj zamieszczone wiadomości. Podziel się z nami swymi komentarzami.

Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na bezkrytyczne podawanie farmaceutyków zawierających kwas acetylosalicylowy, czyli Aspiryny, a także innych odpowiedników owego medykamentu. Polopiryna nie jest, jak się powszechnie mniema, zupełnie bezpiecznym farmaceutykiem. Po podaniu owego medykamentu może wystąpić perforacja wrzodów jelit, mogą wystąpić krwawienia, atak astmy oskrzelowej, czy też pokrzywka.


Kompletując apteczkę można kierować się swoimi doświadczeniami. Każdy zażywał farmaceutyki, których działanie zdołał dostrzec jak też wypróbować „na własnej skórze”. Apteczka turystyczna powinna mieścić farmaceutyki zażywane regularnie z przepisu lekarza. Apteczka jest punktem gdzie skompletowany skład potrafi przeleżeć nie ruszony i parę lat.
Pamiętajmy zatem, iż medykamenty posiadają swoje terminy przydatności do użycia i co pewien czas należy je przeglądnąć zwracając uwagę, czy mogą być jeszcze wykorzystywane. Kompletując apteczkę dobrze byłoby pamiętać też o innych niezbędnych rzeczach w plecaku łazika tj.: telefon z wpisanym do pamięci numerem ratunkowym TOPR, mapa, zapałki, czapka.

Tags: Apteczka, skóry, temat