Nikt nie chce być chorym, jednakże każdy musi wybrać jakąś przychodnię oraz lekarza pierwszego kontaktu


Chorowanie bywa niemiłe. Najczęściej nie chcemy o tym mówić, czy nawet myśleć. Jednak musimy mieć w zanadrzu wybranego lekarza.
partner
Author: SUPERADRIANME
Source: http://www.flickr.com


Herbata Irving
Author: Irving Tea
Source: Irving Tea


Lekarz pierwszego kontaktu bywa potrzebny niejednemu z nas. Oczywiście powinniśmy się postarać go wybrać dość blisko naszego mieszkania. Nikt po prostu nie ma ochoty z podwyższoną temperaturą jechać przez całe miasto, by zdążyć na wizytę u lekarza. przychodnia, która znajduje się na naszym osiedlu, będzie prawdopodobnie najmądrzejszym rozwiązaniem. Musimy tylko zweryfikować, jacy doktorzy tam pracują i wytypować tego, który naszym zdaniem jest najlepszy. Przecież to on będzie wypisywał recepty nam i naszym bliskim oraz będzie nas posyłał do specjalistów. Dobrze byłoby wybrać taką placówkę, która będzie posiadała także choćby urządzenie (urządzenie do czyszczenia skóry twarzy) do robienia USG. Wtedy te najprostsze badania będą mogły być zrobione od razu. Przy pierwszej wizycie w przychodni będzie trzeba wybrać również pielęgniarkę. Powinniśmy również zapytać, jak wygląda system umawiania się na wizyty. W pewnych przychodniach można zapisywać się wcześniej, a w innych jedynie jeden dzień wcześniej lub dopiero tego samego dnia rano. Trzeba przemyśleć, czy wybrane przez placówkę rozwiązanie jest dla nas dobre.
Powinniśmy także zapytać, co będzie w sytuacji, gdy na przykład nasze dziecko dostanie w nocy wysokiej temperatury — czy będzie szansa przyjęcia go natychmiast następnego dnia mimo zapchanego terminarza? Takiego rodzaju nietypowe sytuacje niekiedy się przecież zdarzają.

Tags: oko, przychodnia, rozwiązanie