O uczucie w związku warto zadbać wcześniej...


W ostatnim czasie terapia jest dość ceniona. Psychoterapia pomoże nam poprawić jakość życia. Do poradni psychologicznej możemy uczęszczać gdy chcemy lepiej poznać samych siebie oraz gdy chcemy posiąść umiejętność jak dawać sobie radę z różnymi odczuciami.

mowa
Source: flickr.com
Psychoterapia Katowice, sprawia, że poczujemy się lepiej we własnej skórze, pomaga nauczyć się odczuwania spełnienia w pracy zawodowej. Dzięki terapii możemy posiąść umiejętność jak radzić sobie w relacjach z otoczeniem a także z rodziną. Trudności w małżeństwie są bardzo zagmatwane i wyczerpujące, niełatwo jest czasem samemu im sprostać.Doświadczenie sporej liczby osób argumentuje, że w związkach z przyjaciółmi dajemy sobie radę w zasadzie dobrze, ale trudne sytuacje w małżeństwie są czasami tak bardzo męczące, że zasadniczo sobie z nimi nie dajemy rady.

Kiedy ślubujemy sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, większa część z nas robi to z silnym pragnieniem i nadzieją w to, że słów obietnicy ślubnej dotrzyma. Czasami mimo wszystko, przytrafia się złamać składaną obietnicę lojalności. Osoba zdradzona, czuje się oszukana i skrzywdzona. Najczęściej nie umie sama unieść ciężaru, jakim została obciążona, czuje jakby świat legł w gruzach. Niewierność w związku obarcza dwie strony . W takim momencie zarówno zdradzony jak i zdradzający mają coś do zrobienia. Tworzenie udanego małżeństwa zależy tylko od samych małżonków, psychoterapia - psychoterapia psychodynamiczna wrocław - Katowice może wskazać pacjentom najlepszą drogę ku temu.

Takie niełatwe chwile w życiu rodzinnym, w których pojawia się zdrada jednego z małżonków, powodują konflikt w związku. Wtedy pojawia się szansa pracy nad związkiem i szansa na jego dalszy rozwój, na pojawienie się silniejszego uczucia. Czasami jest to sygnał, że pora zakończyć wspólnie tworzony dom i czas zacząć nowe życie. W takich trudnych dla nas sytuacjach powinniśmy zapisać się na wizytę do terapeuty. Pomóc tu może dobry psychoterapeuta i w zależności od adekwatnego problemu, może to być psychoterapia indywidualna lub psychoterapia pary.

Tags: psychoterapeuta, psychoterapia