Odchudzanie jako sposób bycia? Owszem, należy jednakowoż pamiętać, żeby nie przedobrzyć


Każdy ma określone priorytety, niektóre z nich są podobne dla wielu z nas. Nie można stwierdzić, iż jeden priorytet jest ważniejszy od drugiego, to byłoby niesprawiedliwe. Skoro określamy sobie cel to jest to coś tak ważnego dla nas, iż żadne rankingi czy porównania nie będą oddziaływać na obraną przez nas drogę.
potrafiszschudnac.pl
Author: with wind
Source: http://www.flickr.com
Przynajmniej nie powinny, ponieważ tak naprawdę najważniejsze cel, do jakiego chcemy dotrzeć, czasem nawet z wielkim uporem. Tak więc priorytety mogą być różnorodne, lecz jesteśmy w stanie znaleźć takie wspólne grupy, które dążą do tego samego. Takim czymś jest przykładowo odchudzanie.

Zafrapował Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to wejdź na ten link - to niezwykle wiarygodna oferta, która też będzie dla Ciebie wartościowa.To już nawet nie jest określona moda, to po prostu sposób życia. Nie odchudzają się tylko osoby, które mają zauważalny kłopot z nadwagą, lecz także osoby, które marzą o odpowiedniej sylwetce. Czasami te pragnienia są za bardzo przesadne, więc trzeba zachować umiar. Najkorzystniej więc ćwiczyć z osobami, które się na tym znają, narzucić sobie realną dawkę ćwiczeń, nie przesadzać, nie nadrabiać, ponieważ zamiast wyników nabawimy się kontuzji. Najbardziej korzystnie uczyć się od kogoś, na przykład korzystając z internetu (ćwicz z taśmami trx), oglądając filmy z ćwiczeniami i przede wszystkim mieć na uwadze, iż w kilka dni nie zyskamy sylwetki o jakiej myślimy (a może tabata).

To identycznie jak z jedzeniem, niektórzy myślą, że jak przestaną w ogóle coś spożywać, to będzie wszystko w należytym porządku, a waga sama spadnie, niestety, w taki sposób możemy jedynie nabawić się kłopotów. Identycznie jest z ćwiczeniami, dzięki jakim mamy schudnąć. Spokojnie, wszystko w swoim czasie, nie przyspieszajmy jednakowoż za bardzo, bo w najprostszej postaci jesteśmy w stanie się zniechęcić, a w mniej korzystnym scenariuszu nabawić się realnych kłopotów ze zdrowiem. Nie powinniśmy więc ryzykować.Najbardziej korzystnie postawić sobie określone cele, rzeczywiste do zrealizowania. Nie patrzmy się jednocześnie na naszych znajomych, którzy być może mają podejście, ażeby zrzucić wagę jak najprędzej. Skoro będziemy się porównywać do ich szalonego tempa, to tym mocniej możemy się zniechęcić lub sprawić sobie krzywdę. Każdy z nas inaczej podchodzi do sportu, do aktywności, każdy z nas też inaczej znosi konkretną dawkę ćwiczeń. Zamiast więc szaleć wrzućmy na luz i odchudzajmy się spokojnie. Nie dość, że efekty przyjdą, to polubimy tę nową metodę spędzania czasu.

Tags: cele, sylwetki