Okres jesienny oznacza bardziej depresyjny humor. Czy to już stan depresyjny? Czy trzeba się czegoś obawiać? Jak temu zaradzić?


Niczym specjalnym jest obecnie jesienna chandra, lub depresja, choć o tej drugiej częściej się mówi aktualnie niż kiedyś. Może dlatego, iż jest słowem, jakie niedawno właściwie stało się rozpoznawalne.
W dawnych czasach bardziej od depresji używało się słów „smutek lub „zły humor”, obecnie coraz więcej ludzi wymienia właśnie to słowo, jeżeli chce zdefiniować bardziej kiepski dzień. Jakkolwiek często nie mamy kłopotu z depresją, gdyż jest to zwykłe obniżenie humoru to jednak każdemu z nas niezbędna jest pomoc, ponieważ nie możemy nikogo pozostawić w negatywnym nastroju.depresja
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Miejmy też na uwadze, że zwykły smutek, który każdy z nas czasami doświadcza jest czymś zwyczajnym i nie powinniśmy na silę go blokować. Już takimi jesteśmy istotami, że radość przeplata się z gorszym humorem, to normalna kolej rzeczy. Warto więc trwać w tym stanie, gdyż pewnie niebawem on się skończy. Jeśli jednak taki stan powtarza się za bardzo często lub niezmiennie jesteśmy smutni, to musimy zacząć się troszkę martwić. Depresja może złapać w sidła każdego niezależenie od wielu spraw, nie ma z nią żartów, ponieważ jest w stanie ona całkowicie zabrać chęć do życia.

Najbardziej istotne to mieć osobę, której możemy się zwierzyć. Może to być ktoś z rodziny, może mama, ojciec albo brat lub siostra, nasz partner, może to być przyjaciel, któremu ufamy. Czasami, najbardziej odpowiednim sposobem na wszystkie smutki jest właśnie zwierzenie się komuś.
Często po takim zwierzeniu czujemy się lepiej, ponieważ pozbyliśmy się trochę ciężaru i braku pewności, zostaliśmy wysłuchani i pocieszeni, wiemy już, że ze swoim problemem nie jesteśmy sami. Ponadto, może nasz rozmówca także potwierdzi, że zdarza mu się być smutnym, po prostu, warto to przetrwać. Jeśli jednakże taki stan utrzymuje się zbyt długo, a rozmowa z bliską osoba nie pomaga to niestety, musimy sięgnąć po poważniejsze środki, przykładowo, tabletki które kupimy bez recepty albo zakup lampy antydepresyjnej (sprawdź informacje na
słońce
Author: 霞客 周
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli i to nie nic nie da korzystnie umówić się na spotkanie z psychologiem. W Polsce ciągle jest przekonanie, że to wstydliwe, w rzeczywistości coraz więcej osób korzysta z takich usług mówiąc o tym otwarcie. To ważne, ażeby się tego nie obawiać i nie czuć, że coś jest z nami nie w porządku. Potraktujmy najzwyczajniej jako wizytę u lekarza, ponieważ tym w rzeczywistości taka wizyta jest.

Tags: tabletki, depresja, Psycholog