Olejek kokosowy – naturalna odżywka dla cery oraz włosów


Znajomość przeznaczeń roślinnych olejków do kosmetycznych celów jest ledwo okruchem tego, co o nich wiedzą ludzie żyjący na Wschodzie.


W szczególności ceniony jest tam olejek kokosowy, określany mianem „królem olejów”.


olejki do włosów
Author: Domzdrowia.pl
Source: Domzdrowia.pl


Na stałe wpisany jest on w pielęgnacyjną tradycję Afryki, wysp Pacyfiku, a również Ameryki Środkowej i Południowej. Podług Ajurwedy najlepsze dla ciała będą te kosmetyki, które możemy zjeść. Warunek tenże świetnie spełnia olejek kokosowy, będący jednym z najbardziej zdrowych tłuszczów globu atrakcyjne oferty na stronie . Specyficzna budowa tłuszczowych kwasów oraz duża zawartość witamin i minerałów powoduje, że olejki do włosów na podłożu kokosa będą kosmetykiem o bardzo głębokim odżywczym działaniu.


Mnóstwo osób lęka się, iż olej zostawi na skórze niemiłą tłustą warstwę. W wypadku oleju kokosowego obawy owe są absolutnie nieuzasadnione, gdyż absorbuje się błyskawicznie, nie zostawiając lepkiej warstwy. Już po sekundzie skóra staje się uciszona a także delikatna jak skóra dziecka. Wskazane jest aplikować olej kokosowy po kąpieli, dlatego że zapewnia nie tylko właściwe nawilżenie, ale także znakomitą barierę ochronną przed rozwojem drobnoustrojów. Z tego względu odpowiedni będzie nawet do niesłychanie wrażliwej cery (przeskocz do tej strony ), także atopowej czy też dotkniętej łuszczycą. Szybko osłabia stany zapalne, nie podrażniając naskórka.
Zamiast chemicznych oliwek dla maluchów warto wybrać całkiem naturalny kosmetyk, którym jest olejek kokosowy zobacz ofertę.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę u źródła (https://ziolowezdrowie.pl/kategoria-produktu/ziola-i-ekstrakty/nalewki-ziolowe/) odnoszące się do archiwum zbliżonych artykułów. Są one zamieszczone na podobnym serwisie - sprawdź je!

Polecana jest także maska kokosowa do włosów, która doskonale zastępuje syntetyczne odżywki do włosów.

Tags: ludzie, olej, ciała