Periodontologia – kluczowa dziedzina stomatologii


Periodontolog to, mówiąc najprościej, doktor dentysta, do jakiego udajemy się w przypadku schorzeń przyzębia jak też błony śluzowej jamy ustnej. Czym szczegółowo są owe schorzenia, opiszemy za chwilkę.


Bolesna prawda jest taka, że schorzenia przyzębia to bardzo rozpowszechniona dolegliwość – pod względem częstości ustępują tylko próchnicy.
chirurgia szczękowa Wrocław
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
tatuaż z ważką
Author: Łukasz Hejnak
Source: http://www.flickr.com


uzębienie


Wlicza się do nich m.in. ogólnie rozumiane schorzenia dziąseł, wszelkie stany zapalne dziąseł oraz jego wady – tak wrodzone, jak też nabyte. Zdecydowanie jedną z częstych chorób, z którą styka się periodontolog (ciekawy post w: lomza.centrumdemed.pl/demed/periodontologia-profilaktyka-i-leczenie-chorob-przyzebia/) Wrocław, jest paradentoza - o periodontologii we Wrocławiu. W tym miejscu warto wytłumaczyć, czym tak właściwie jest przyzębie. Poprzez termin przyzębie rozumie się całość tkanek tak twardych, jak również miękkich, które okrywają ząb i mają za zadanie utrzymać go w zębodole.


Najistotniejsze powody problemów z przyzębiem. Jedną z głównych przyczyn ambarasów z przyzębiem jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej.

Jeżeli poszukujesz podobnych informacji na omawiane zagadnienie, znajdziesz je na pewno po przejściu na stronę www (http://www.plock.centrumdemed.pl/ortodonta-ortodoncja/), zatem nie czekaj tylko kliknij tu.

Genetyka oraz choroby takie jak cukrzyca także mają wpływ na stan naszej jamy ustnej, lecz wielu problemów zdołamy uniknąć pod warunkiem, że przyłożymy większą wagę do regularnego i prawidłowego dbania o stan naszych zębów. Schorzeniom przyzębia sprzyja też w dużym stopniu palenie papierosów.


Do sygnałów ostrzegawczych, jakie podpowiadają nam, że nie najlepiej dzieje się z naszym przyzębiem oraz lepiej pójść do periodontologa, zaliczamy między innymi: odsłonięcie zębowych szyjek oraz chwiejność ząbków, brzydki zapach z buzi, krwawienie i zaczerwienienie dziąseł, nadwrażliwość na ciepłe i zimne pokarmy. W przypadku gdy kuracja chorób przyzębia nie powiedzie się, pozostaje nam chirurgia szczękowa Wrocław.

Tags: lekarz, chirurgia, problem, doktor