piecza nad dogorywającymi bliskimi


Opieka paliatywna obejmuje opiekę nad ciężko chorymi, poprzez użycie kuracji znieczulającej, by polepszyć ich jakość życia w ostatnim czasie choroby.

Pacjent nie ponosi żadnych wydatków za świadczenia lecznicze udostępniane w ochronie paliatywnej.
Opieka paliatywna w mieszkaniu chorego jest w wielu przypadkach dla niego najlepszym rozstrzygnięciem.

Przebywa on wśród bliskich osób i nie czuje się porzucony w takich przykrych momentach. Bywają takie położenia, kiedy opieka nad dogorywającymi bliskimi jest nierealna z przeróżnych przyczyn. Wtenczas jest możliwość umieszczenia pacjenta w hospicjum (sprawdź inne hospicja Katowice). Nie jest to łatwa decyzja dla rodziny, jednakże w takiej sytuacji chodzi o pomoc schorowanemu. W owej placówce jest ciągły dostęp do leków znieczulających. Doktorowie i pielęgniarki w każdej sytuacji podołają i mogą pomóc cierpiącym, mają do tego dobre narzędzia.

Hospicjum śląskie zajmuje się wyłącznie leczeniem objawowym, jakiego zamierzeniem jest terapia niedogodności stanu, w jakim znajduje się chory, a nie powodów schorzenia. Podstawowym przedsięwzięciem jest dążność do zlikwidowania, bądź obniżenia
Hospicja w Katowicach - pielęgniarki, opieka, opłaty
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
odbieranego przez pacjenta bólu. Bardzo ważna jest także usunięcie pozostałych niedomagań fizycznych. Obecność psychologa, kapelana, także wolontariuszy związana jest z doświadczaniem położenia w którym odnajduje się pacjent, przez niego samego, również jego środowisko. Wolontariusz gra niejednokrotnie niezwykle ważną funkcję w opiece hospicyjnej.
Nie tylko pomaga samemu pacjentowi, asystując mu w chorobie, ale też rodzinie, sporadycznie wyręczając ją w opiece nad chorym, powierza swoje doświadczenia połączone z troskliwością i duchowym przeżywaniem okresu choroby, umierania bliskiej osoby.


Hospicjum najczęściej przejmuje chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową. Na ogół mają już za sobą wszystkie wykonalne leczenia, za wsparciem których medycyna stara się leczyć raka, i znajdują się w finalnych fazach choroby. Celem pracy lekarzy i pielęgniarek nie jest już walka z rakiem, lecz łagodzenie dokuczliwego bólu http://www.hospicjumkatowice.pl/ są zupełnie ludzkie, prawdziwe i są nieodłączną częścią losu.

Tags: choroba, opieka, leczene