Piecza nad odchodzącymi bliskimi


Ochrona paliatywna obejmuje opiekę nad ciężko chorymi, poprzez przeznaczenie terapii znieczulającej, by poprawić ich jakość życia w ostatnim okresie choroby.

Pacjent nie ponosi żadnych wydatków za świadczenia lecznicze udzielane w opiece paliatywnej.
Opieka paliatywna w mieszkaniu chorego jest niejednokrotnie dla niego najlepszym rozwiązaniem.

Przebywa on pośród bliskich ludzi i nie czuje się porzucony w tych ciężkich chwilach. Bywają takie sytuacje, kiedy piecza nad umierającymi bliskimi jest niemożliwa z różnych przyczyn. W takim razie jest możność umiejscowienia pacjenta w hospicjum (śląskie). Nie jest to prosta decyzja dla bliskich, niemniej w owej sytuacji chodzi o pomoc schorowanemu. W takiej placówce jest ciągły dostęp do specyfików znieczulających. Lekarze i pielęgniarki w każdej sytuacji umieją i mogą przynieść ulgę cierpiącym, posiadają do tego właściwe narzędzia.Hospicjum śląskie http://www.hospicjumkatowice.pl/|leczeniem] objawowym, którego zamierzeniem jest terapia dokuczliwości położenia, w jakim znajduje się pacjent, a nie powodów schorzenia. Podstawowym postępowaniem jest dążność do zlikwidowania, albo złagodzenia
Pielęgniarki w szpitalu
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
odbieranego przez pacjenta bólu. Bardzo znacząca jest również likwidacja pozostałych dolegliwości cielesnych. Obecność psychologa, kapelana, oraz ochotników powiązana jest z przeżywaniem położenia w którym znajduje się chory, przez niego samego, oraz jego otoczenie. Ochotnik odgrywa często bardzo istotną rolę w opiece hospicyjnej.

Nie tylko pomaga samemu pacjentowi, towarzysząc mu w chorobie, lecz też rodzinie, sporadycznie wyręczając ją w opiece nad pacjentem, przekazuje swoje przejścia połączone z troską i duchowym przeżywaniem czasu choroby, umierania bliskiej osoby.

Hospicjum śląskie na ogół przejmuje chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową. Zazwyczaj posiadają już za sobą wszelkie wykonalne terapie, za pomocą jakich medycyna stara się leczyć raka, i znajdują się w końcowych fazach choroby. Zamysłem pracy lekarzy i pielęgniarek nie jest już walka z rakiem, ale minimalizowanie ciężkiego bólu. (Polecamy naszego g+: https://plus.google.com/112682184772374895206 hospicja Katowice hospicja Katowice)
Cierpienie, smutek, strach są do głębi ludzkie, naturalne i są nieodłączną częścią losu.

Tags: choroba, opieka, leczene