Pierwsza konsultacja u terapeuty


Bezsprzecznie, pierwsza wizyta w gabinecie terapeuty może stać się dla każdego stresująca. Abstrahując od tego, jakiego kalibru będzie problem, z jakim się do takiego eksperta mamy zamiar wybrać. Zwykle już sam fakt tego, że ktoś decyduje się na zrobienie użytku z tego typu usług oznacza, iż nie daje sobie rady. Dlatego, korzystnie jest udać się do takiego psychologa odnośnie którego ma się przekonanie, że naprawdę będzie mógł nam pomagać.

psycholog
W takim celu można między innymi zrobić użytek z porad osób, jakie już były u danego eksperta. Jeżeli ktoś zaś sam bardziej interesuje się psychologią to będzie orientować się, że właściwie dla niego jest decydować się na eksperta, jaki zna się na wybranym typie przypadków. Jedynie wtedy zyska się gwarancję, że osoba taka może nam udzielić pomocy. Powstało mnóstwo szkół psychoterapii i trzeba zdecydować się na taką, jaka wzorcowo dopasowana jest do naszego przypadku. Wtedy tani psycholog - na tej stronie - Katowice na sto procent będzie trafnym wyborem. W dodatku, należy na pierwszej konsultacji być szczerym przed terapeutą. Szczegółowo powiedzieć mu, z czym przychodzimy. Musimy pozostawać szczerzy, gdyż tylko w ten sposób psycholog - gabinet psychoterapii wrocław - wybierze stosowną formę leczenia pod konkretny stan psychologiczny. Nie należy pozwolić sobie na ukrywanie czegokolwiek. Podczas pierwszego spotkania zostanie wyznaczona forma spotkań, czas ich przebiegu, a także technika prowadzenia terapeutycznego. Z pewnością w takiej sytuacji także musi powstać kontrakt między terapeutą a pacjentem. Tam znajdą się szczegółowe wiadomości odnośnie spraw wyznaczonych powyżej, jak i te, które powiązane są z bardziej szczegółowym prowadzeniem spotkań.psycholog
Source: flickr.com
Jeśli klient po pierwszym spotkaniu poczuje się bezpiecznie to musi zdecydować się na leczenie. Musi posiadać przecież przekonanie, że osoba do jakiej się zgłosił jest osobą rzetelną, mającą szansę mu pomagać. Pierwsza konsultacja w gabinecie psychologa jest najbardziej istotna dla całościowego prowadzenia terapii. W trakcie jej przebiegu nie można o niczym zapominać. Wszystko jest równocześnie ważne oraz ma wpływ na kolejne stadia leczenia pacjenta. Dlatego także gabinet psychologiczny powinien być wytypowany rozsądnie. Na szczęście, tego typu miejsc dzisiaj nie brak. A pracują w nich doświadczeni eksperci a także doskonale dogadujący się z klientami.

Tags: psychologia, gabinet, terapeuta, wizyta