Pierwsza wizyta w poradni "K"


W jaki sposób się przygotować do pierwszej wizyty u ginekologa? W jaki sposób przebiega badanie? Co ze sobą zabrać?


Fakt, że doktor jest osobą obcą, co więcej – wykonuje swój zawód, powinien być dla pacjentki „łagodzącym czynnikiem”.


Także wiedza na temat tego, w jaki sposób się przyszykować do wizyty jak też czego się spodziewać w jej czasie, powinna dodać niewieście pewności . O ile przyczyną pierwszej wizyty u ginekologa nie jest rzeczowy kłopot (np. pieczenie pochwy - czy inne kłopoczące symptomy), najlepszym momentem na jej odbycie będzie czas pomiędzy miesiączką, a środkiem cyklu, co pomoże medykowi na dokładne zbadanie szyjki macicy oraz prawdopodobne pobranie materiału potrzebnego do przeprowadzenia cytologii.


morze - zdjęcie
Author: Maurizio Costanzo
Source: http://www.flickr.com
Jedną z bardziej spornych kwestii, jakie wiążą się z wizytą u ginekologa jest epilacja. Jedne panie frapują się, w jakiej formie ich okolice intymne będą wyglądać korzystniej, drugie – co będzie wygodniejsze dla lekarza.

Obecnie oceń przewijak dziecięcy ten tekst, który jest niezwykle interesujący. Wykonaj to już w tej chwili! Zobaczysz, że faktycznie należy to zrobić!

Tymczasem obydwa pytania są bezzasadne. Dla ginekologa nie będzie miało to absolutnie znaczenia. Stąd jedynym powodem, dla którego kobieta może ogolić intymne miejsca przed wizytą, jest jej własny komfort psychiczny. Ginekolog na pewno zapyta nas o dane podstawowe, takie jak: data pierwszej jak też ostatniej miesiączki; tok cyklu (, cykliczność, charakter krwawień, możliwe plamienia); obecne czy też przebyte choroby, zabiegi; wszelakie niedomagania w intymnych okolicach (pieczenie pochwy, upławy); utrzymywanie kontaktów płciowych.


Kolejnym etapem wizyty będzie badanie zewnętrzne, podczas którego medyk przez dotyk powłok brzusznych bada, czy nie istnieją możliwe odchylenia.

Tags: oko, środki, operacje