Piosenki znanych zespołów dla niedoświadczonego instrumentalisty


Wielu początkujących gitarzystów chcących nauczyć się dobrze grać w pierwszym etapie uczenia się szuka odpowiednich piosenek i utworów, które dadzą nam możliwość łatwo przejść przez trudne początki, rozwijając cały czas konkretne poszczególne umiejętności gry na gitarze. Oprócz ćwiczeń stricte technicznych, dzięki którym palce zaczynają pracować właściwie, równo, koordynują się ruchy obu rąk, warto rozpocząć od znalezienia również takich piosenek, jakie będziemy mogli od razu zagrać przynajmniej we fragmentach. Wielu młodych początkujących gitarzystów chce grać klasykę rocka.
perkusja
Author: Matti Mattila
Source: flickr.com/photos/mattimattila
Kapele z tego gatunku takie jak AC/DC, Metallica czy Led Zeppelin to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką stanowią legendarne zespoły zapisane na kartach historii muzyki dwudziestego stulecia. Słuchając piosenek takich kapel jak Metallica czy ten zespół można znaleźć sporo luźnych riffów i fragmentów piosenek, które pozwolą nie tylko na samym starcie nauki ćwiczyć na gitarze poszczególne umiejętności, grając od razu z nagraniami ale też przyczynią się do tego, że od razu na podstawie prostych riffów będzie można usłyszeć konkretny fragment znanej piosenki, co z kolei sprawi, że będziemy odczuwać dużo frajdy z tego, że już nam coś zaczęło wychodzić.

Istnieje wiele piosenek, dzięki którym na samym początku nawet naszej pracy będziemy mogli odczuwać postęp i dobrze je wykonywać, rozwijając tym samym naszą technikę. Jednym z takich utworów jest kultowa piosenka pod tytułem One z czarnego albumu Metallici. Zaczyna się on riffem bardzo prostym, który w sumie polega tylko na położeniu pierwszego wskazującego palca lewej ręki na gryfie na drugim progu piątej struny a do tego kładziemy palce serdeczny na strunie czwartej na jej progu również czwartym.koncert
Author: Matheus Misumoto
Source: http://www.flickr.com
Na tym ułożeniu palców można zagrać pierwszych kilka początkowych taktów piosenki, jeśli tylko poprawnie naprzemiennie kostkujemy ręką prawą. Warto też tutaj nadmienić, że mimo bardzo łatwego technicznie fragmentu utworu, w celu poprawnego wykonania piosenki, trzeba przede wszystkim skoncentrować się tutaj na rytmice i ten element gry ćwiczyć. Można więc wyćwiczyć poczucie rytmiki grając bardzo prosty motyw, który w dodatku jest wszystkim znany, więc od razu mamy wrażenie, że umiemy już zagrać jakąś znaną nam piosenkę dobrze. W każdym zespole znajdziemy takie motywy i należī od nich zacząć, żeby potem krok po kroku iść do przodu i z konkretnych krótkich motywów zbudować już cały znany nam utwór.

Skończyłeś studiować ten artykuł i marzysz o kolejnym? Nic łatwiejszego. Wystarczy tylko kliknąć w ten link i jesteśmy na stronie (https://operakameralna.pl/spektakle/).


Tags: rock, album, gitara