Planszówki na rodzinne wieczory


Planszowe gry – pomimo unowocześnienia cywilizacji – nieustannie mogą pochwalić się niezwykle dużą popularnością i są one ikoną w wielu rodzinach podczas wieczornego spędzania wspólnych chwil.


wakacje nad jeziorem
Author: Irene Grassi
Source: http://www.flickr.com


grają w nie zarówno dzieci, jak i dorośli, ponieważ symbolizują one w pewien sposób ponadczasowość i zabawę, łączącą wszystkich członków familii. Coraz nowsze wydania, jak również i te sprzed kilku lat posiadają swych wiernych fanów oraz jeszcze przez długi czas pozostaną na piedestale w kategorii rozrywki.


Jedną z gier jest Prawo dżungli, będąca odpowiednikiem gry o nazwie Jungle Speed. Oparta jest ona głównie na kartach, które podczas gry leżą przed każdym z graczy. Wszystkie mają różne znaki. Jeśli gracze mają odmienne karty, muszą w jak najszybszym tempie chwycić za berło wyprodukowane z drewna oraz stojące po środku stolika. Jeśli ktoś nie zdąży tego zrobić lub pomyli się – dostaje karę w postaci jednej albo wszystkich odkrytych kart. Prawo dżungli to planszówka szybka, a bawić się w nią ma możliwość nawet 30 osób. Każde pudło posiada berło, woreczek i 104 karty. Jeśli jednak ktoś chciałby wcielić się w postać złoczyńcy, koniecznie zagrać musi w Colt Express, gdzie musi obrabować pociąg – podobnie jak inni gracze. Jednocześnie jednak musi zebrać jak najwięcej łupów, nim zrobią to inni. każdorazowa rozgrywka to pięć części po dwie fazy.


Następną idealną zabawą na wieczory rodzinne jest Patchwork gra dla dwóch osób, w której łączy się skrawki materiałów, tworząc zarazem nowy wzór.


Stworzona została na wzór metody gospodarowania niechcianych już kawałków, co niegdyś było niezwykle modne. Gra to około 30 minut, w trakcie których gracze mają za zadanie połączyć najlepsze skrawki oraz utworzyć efektywną kołdrę.

Tags: kawa, gra, rodzina