Podstawowe sposoby i pomysły na to, jak odpowiednio można tuningować swój samochód


Spora grupa właścicieli samochodów w pewnej chwili podejmuje decyzję o tym, żeby auto mniej lub bardziej tuningować. Możliwości pod tym względem są naprawdę duże, dużo można też wydać na taką przyjemność, zwłaszcza jeżeli się będzie chciało sporo poprawić. Tuningowe prace przeważnie obejmują dwa główne obszary, czyli układ jezdny i wygląd. W przypadku wyglądu focus mk1 tuning będzie przede wszystkim obejmował wymianę niektórych części samochodu.
Na pewno do wstawienia będą aluminiowe, sportowe felgi, jeżeli spasują do koloru nadwozia to mogą być klasycznie czarne.

Interesuje Cię przedstawiany artykuł? Jeśli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tu. To warte uwagi oryginalne źródło (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-motocyklowe.html), które również z pewnością Cię zaabsorbuje.

Pomyśleć również można o zmianie przednich reflektorów. Tak popularne ostatnio lampy Angel eyes, przez specjalną konstrukcję nie tylko dużo lepiej świecą, lecz również nadają dynamicznego, sportowego wyglądu. Jeśli budżet będzie na to pozwalał, to z pewnością bardzo dobrą opcją przy tuningu jest wymalowanie nadwozia. Przy takim malowaniu można nieco poszaleć i poszukać jakiegoś oryginalnego koloru, bardzo dobrze także się prezentują różnego rodzaju hydrografiki i malowanie aerografem.
samochód
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli sprawy wyglądu będą zamknięte, to przyglądnąć się będzie można podzespołom samochodu.

Podoba Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę felgi z rantem pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Z kolei tutaj tuning najczęściej będzie polegał na powiększeniu mocy jednostki napędowej, a często równocześnie z tym można zredukować zużycie paliwa. Profesjonalne przerobienie sterowników silnika, dające nawet kilkanaście procent powiększenia mocy sporo kosztuje. Koszt tego typu przeróbek, łącznie z badaniami w hamowni będzie się zaczynał od tysiąca złotych, ale często będzie nawet dwa razy droższy.Może Cię zainteresować:


Alternatywnie można zastosować chip box, układy kontrolerów do samodzielnej instalacji są dość powszechne i spora ilość właścicieli samochodów je kupuje. Ich ceny są bardzo różne, zaczynają się od niecałych dwustu złotych a kończą nawet na tysiącu. Zaletą tego typu układów będzie to, że się je szybko instaluje i w razie potrzeby można też sprawnie zdemontować. Powiększając moc silnika pamiętać też trzeba o usprawnieniu pozostałych części pojazdu. Na pewno warto wtedy pomyśleć o przerobieniu zawieszenia, przyda się pewnie także sprawny, sportowy układ wydechowy.

Tags: reflektory, samochód, montaż