Polary mogą prezentować różnoraką grubość


Śpiwory mogą być w przeróżnej grubości

Jeżeli wybieramy się na obóz, powinniśmy być przygotowani na to, że będziemy potrzebowali paru niezbędnych rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma możliwości się udać. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy popatrzeć na śpiwory i zdecydować, które z nich okażą się dla nas dobre. Możemy wybrać takie, które będą rozpinane na calutkiej długości, więc łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mogli z nich robić pojedyncze, duże nakrycie, ale możemy wybrać również takie, które wcale nie są rozpinane oraz wtenczas przypominają swoim wyglądem taką mumię. Poza tym wyróżniają się one między sobą grubością, więc musimy się namyślić, czy będziemy potrzebować taki, który będzie nas grzał, czy wystarczy cienki, bo noce powinny być gorące.

wspinaczka górska
Author: Masa Sakano
Source: http://www.flickr.com
Polary mogą gwarantować nam ciepło

Jeśli wymyślamy dalekie wędrówki, to musimy się na nie dobrze przygotować. Jeżeli nie mamy wiedzy jaka będzie pogoda, lecz przyjmujemy, że może w jakieś dni okazać się zimno, to musimy się zastanowić, czy nie zapakować do torby polary. Najczęściej są one zrobione z miękkiego materiału, który równocześnie okazuje się być niesamowicie ciepły i wspaniale będzie nas chronił od zimna. Co więcej okazują się być takie, które będą cieniutkie i takie naprawdę grube, więc powinniśmy się namyślić jakiej pogody oczekujemy i które z nich idealnie się sprawdzą w naszym przypadku. Im uważniej dopasowany polar, tym wygodniej nam w nim będzie, szczególnie że niejednokrotnie będą miękkie i przytulne - polecana witryna (pełna oferta spiworów).w namiocie
Author: Oleh Slobodeniuk
Source: http://www.flickr.com
Co musimy ze sobą zabrać

Musimy być przyszykowani na to, że na biwaku wiele może się przydarzyć, przez to tak ważne okazuje się być to, aby zapakować do plecaka wszystko co potrzebne. To właśnie powoduje, że w pierwszej kolejności rozmyślamy o śpiworze, karimacie lub materacu, a też o właściwej odzieży, która będzie dopasowana na każdą pogodę - zobacz więcej.

Tags: pogoda, odzież, BIWAK