Pomoc psychologa – dowiedz się, w jakich sytuacjach potrzebna jest twojemu dziecku


Kiedy mamy dziecko, całkiem zmienia się nasze myślenie. Na pierwszym miejscu stoi nasza pociecha, toteż robimy wszystko, co będzie dla niej najlepsze. Z tej racji, gdy tylko dostrzegamy, że coś jest z nią nie tak, pragniemy jej pomóc.


wizyta u psychologa
Author: Mike Renlund
Source: http://www.flickr.com
Nie odnosi się to tylko do dolegliwości fizycznych, lecz także do kwestii związanych z psychiką. Jeżeli nie potrafimy samodzielnie podołać kłopotom swojego dziecka, bez względu na wiek, być może potrzebny nam będzie psycholog (psycholog kraków) Katowice. W jakiej sytuacji trzeba się do niego wybrać? Przede wszystkim, gdy pociecha doświadczyła traumy. Może to być śmierć jednego z rodziców bądź ich rozwód czy ciężka choroba, która przytrafiła się w rodzinie. We wskazanych sytuacjach młody człowiek może zamknąć się w sobie, być smutny i nie pomagają zwykłe rozmowy.

Czasem nawet nasza pociecha w ogóle nie chce się porozumieć i widzimy, że nie umie sobie poradzić z sytuacją, a zarazem nie chce naszego wsparcia, zwłaszcza w razie rozwodu – wtedy może oskarżać własnych rodziców i całkowicie się od nich odciąć. Druga sytuacja domagająca się pójścia do psychologa to niewłaściwe zachowania pociechy, jakie mogą być symptomem ogromnego stresu. Maluch może na przykład obgryzać paznokcie czy nawet uderzać głową o ścianę – jeśli zrobi to kilkakrotnie, na pewno nie jest to pożądane zachowanie, dlatego trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

psycholog
Source: flickr.com
Konsultacji wymaga również gwałtowna wściekłość i wybuchy złości w sytuacjach, które nie powinny jej wywoływać. Należy również wziąć pod uwagę pomoc psychologa, w razie gdy nasze dziecko ma kłopoty z mówieniem albo ma silne fobie, jakie nie pozwalają mu samemu zasnąć. Trudności może być wiele, zatem rodzic stale musi być czujny. Gdy w takim razie dostrzeżesz, iż twojemu dziecku niezbędny jest psychoterapeuta Katowice, nie zapominajmy, aby wybierać renomowanych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie podejście do dzieci i wiedzą, w jaki sposób z nimi rozmawiać w celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Maluchy nie zawsze łatwo się otwierają, dlatego trzeba umieć do nich dotrzeć, a tego nie umie każdy lekarz. Z tego powodu nawet jeżeli więcej czasu wykorzystamy na znalezienie prawdziwego eksperta, będziemy mieć większą gwarancję, że nasza pociecha szybciej dostanie pomoc, której potrzebuje.

Tags: dzieci, choroba, lekarz