Pomoce dla najmłodszych z autyzmem - na czym polega metoda krakowska?


Dzieci z autyzmem wymagają mnogość troski, zaangażowania oraz pracy. Autyzm to choroba, która jest ogromnie złożona i problematyczna. Niezmiernie istotna jest stosowna praca z dzieckiem w celu włączenia niektórych istotnych bodźców słuchowych czy ruchowych.


autyzm
Author: Adam Rifkin
Source: http://www.flickr.com
W sklepach specjalistycznych znajdziemy teraz rozliczne pomoce dla dzieci z autyzmem. W ofercie znajdują się pomoce, które oddziałują na bodźce słuchowe, wzrokowe, i także na umiejętności poznawcze albo komunikacje. Pomoce dla dzieci z autyzmem skutecznie oddziałują także na emocję bądź zaburzenia sensoryczne. Porządnie dopasowane pomoce zezwolą w bezpieczny i równocześnie ciekawy dla dziecka sposób, wzmocnić liczebność i jakość bodźców.


chłopiec
Author: Miles Bannan
Source: http://www.flickr.com
U dzieci z rozlicznego rodzaju zaburzeniami, między innymi z autyzmem, stosuje się mnogość różnych terapii i trybów leczenia. Jednym z nich jest metoda krakowska pomoce proponuje ona różnorodne. Metoda krakowska to neurobiologiczna terapia, która dedykowana jest nie wyłącznie dzieciom z autyzmem, lecz też dzieciom z takimi zaburzeniami rozwoju, jak na przykład zespół Aspergera, zespół Downa czy też zagrożenie dysleksją. Metoda krakowska pomoce skupia przede wszystkim na strukturze języka w umyśle dziecka i na modyfikowaniu komunikacji. Fragmenty metody krakowskiej są nadzwyczaj zróżnicowane, by osiągnąć zamierzone rezultaty niewątpliwie powinno się zastosować je wszystkie. Wśród etapów możemy wyróżnić stymulację słuchową i stymulację zabawy, komunikacje ułatwioną, to znaczy gesty interakcyjne i gesty wizualizacyjne, i także programowanie języka bądź dziennik wydarzeń. Metoda krakowska charakteryzuje się wielką efektywnością, mnogość ekspertów zaleca właśnie tą formę terapii. Rzecz jasna należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż zajęcie z dziećmi z zaburzeniami jest bardzo czasochłonna i wymagająca, dlatego na rezultaty powinno się nieraz długo czekać. Niemniej nawet najmniejsze rezultaty są powodem do dużej radości, gdyż zaświadczają o skuteczności stosowanych metod.

Tags: oczy, ruch, problem, efekt, sposób