Pomysły stomatologów na hollywoodzki uśmiech


Osobom, które chcą mieć piękny uśmiech, a ich obecny stan uzębienia odbiega od ich wyobrażenia o pięknych zębach, poleca się licówki. To dość kosztowny sposób na korektę uzębienia, lecz efekt finalny nie tylko robi oszałamiające wrażenie, ale dodaje również pewności siebie i podnosi poczucie własnej wartości. To taka kosmetyka zębów, która raz wykonana, poprawi nasz komfort na na długo.

Sposób na białe zęby
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR
Licówki porcelanowe dentysta zaleci osobom o zdrowym uzębieniu, ale krzywych czy przebarwionych, z nieestetycznymi zmianami na szkliwie zębów. Można nimi wpłynąć na kształt, kolor, wielkość czy też układ zębów w szczęce.

Jeżeli masz zamiar być na bieżąco w tym wątku, to spodoba Ci się solidna treść. Poczytasz o niej pod zaznaczonym poniżej linkiem. A jeżeli będziesz posiadał komentarze, chętnie na nie odpowiemy!

Licówki to cienkie płytki, stworzone z różnych materiałów (między innymi z porcelany, akrylu, ceramiki lub kompozycji kilku tych materiałów), o grubości około pół milimetra.Przytwierdza się je do zębów z przodu, eksponowanych podczas uśmiechu. Można je umieścić na dwa sposoby – ze szlifowaniem i bez szlifowania naszych zębów. Licówki ze szlifowaniem to zabieg inwazyjny, polegający na ściągnięciu przedniej warstwy szkliwa aby zrobić miejsce warstwie porcelany i by po dopasowaniu ząb nie wystawał nadmiernie z łuku. Licówki bez szlifowania nie wymagają ingerencji dentysty w strukturę zębów, trzeba je wyłącznie wypolerować żeby nowa warstwa mocno się trzymała i pobiera się jedynie ich odcisk. Choć wybór tworzywa bazowego jest dość duży, dlaczego warto jest zdecydować się właśnie na porcelanę? Porcelana jest gładka jak powierzchnia zębów, a do tego jest twardsza i bardziej odporna na starcie niż ludzkie szkliwo.
Nie pęka, nie ulega przebarwieniom, nie ściera się, a przy tym wytrzyma bardzo wiele lat. Nawet do 15 czy 20. na pewno nie dotknie ich próchnica, a sama porcelana nie ma wpływu na tkanki ani pH w ustach. Licówki porcelanowe dentysta z Centrum Stomatologicznego Aurident może polecić też osobom, które czekałoby noszenie aparatu ortodontycznego, lecz wiązałoby się to z bardzo długim czasem oczekiwania na nowy, wyrównany i ładniejszy kształt osi zębów.

Korekta estetyczna polegająca na zamocowaniu licówek to kwestia kilku wizyt u stomatologa. Kiedy już będziemy mieć założone przygotowane dla nas licówki porcelanowe dentysta doradzi między innymi unikanie jedzenia twardych rzeczy i picie napojów o mocnym kolorze, lecz to rady na kilka pierwszych godzin czy dni. A potem troszczymy się o zęby tak, jak wcześniej – myjemy, płuczemy, nitkujemy i regularnie sprawdzamy ich stan u stomatologa.

Tags: zęby, aparat ortodontyczny, stomatolog, dentysta