Postępująca choroba oczu w jakiej dochodzi do uszkodzenia siatkówki


Zwyrodnienie plamki żółtej to przewlekła, postępujące schorzenie oczu, w wyniku jakiej dochodzi do defektu siatkówki, a zwłaszcza jej środkowej części, czyli plamki żółtej. AMD prowadzi do pogorszenia widzenia, a często do kompletnej ślepoty.
morela
Author: Thai Ho
Source: http://www.flickr.com


Niekiedy dotyka również ludzi młodych.


W początkowej fazie choroby objawy są niezwykle subtelne, a co ważniejsze, jest możliwość je zaobserwować jedynie przy patrzeniu każdym okiem odrębnie.

Jeżeli musisz zgłębić niniejszą kwestię dokładniej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie (https://plock.centrumdemed.pl/ceny-implanty/), którą Ci sugerujemy.

Następne oznaki to gorsze widzenie, zwłaszcza na wprost. Obraz jest zamazany, mętny, mniej kontrastowy niż przedtem, a kolory wydają się wyblakłe. chory ma prawo skarżyć się na deformację obrazu, uczucie pofalowania linii i szarą, albo czarną plamę przed okiem, jaka pojawia się stale w tym samym położeniu. Wiek jest jednym z głównych czynników wytwarzających zwyrodnienie plamki żółtej.


akcesoria dentystyczne
Author: Andrew Fresh
Source: http://www.flickr.com


Suchą odmianę AMD można usiłować leczyć przy użyciu lekarstw usprawniających ukrwienie i obniżając poziom cholesterolu. Bardziej niebezpieczna jest postać wysiękowa AMD.


Bardzo nowoczesną metodę w leczeniu AMD stanowi transplantacja komórek macierzystych ze szpiku kostnego chorego.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie frapujący, to koniecznie kliknij tu i sprawdź tamto źródło (https://www.przychodniazycie.pl/308,Medycyna-pracy.html) - w tamtym miejscu też odnajdziesz dużo ciekawych informacji.

Zanim komórki macierzyste zostaną znowu wszczepione, szpik kostny jest przygotowywany w Laboratorium, gdzie przeprowadzone zostają testy liczby i jakości komórek macierzystych.
Wstrzyknięte z powrotem komórki macierzyste dysponują potencjałem zezwalającym im na modyfikowanie się w różnorakie formy komórek, zdolne do regeneracji uszkodzonych tkanek oka. Wzrost schorzenia wstrzymują też dwa leki ziołowe, miłorząb japoński i ekstrakt z czarnej borówki.

Tags: leki, Pacjent, Laboratorium, chory