Powody pojawiania się kryzysów małżeńskich, w jaki sposób można sobie z nimi radzić


Chyba każda para miewa w swoim związku różne okresy. Raz będzie wspaniale, uczucie aż rozkwita pomiędzy partnerami, a niekiedy mają się oni ochotę pozabijać albo rozstać i już nigdy więcej nie odezwać. Tak naprawdę niewiele jest par, które z czystym sumieniem by mogły powiedzieć o sobie, że nigdy nie przechodziły żadnego kryzysu. W zdecydowanej większości związków się one zdarzają, mają różne nasilenie i w sumie od samych małżonków będzie zależało, czy im się uda z tego wyjść obronną ręką.


wizyta upsychologa
Jednym z pierwszych objawów kryzysu jest coraz większa obojętność i koniec wspólnych rozmów. Nawet jeśli osoby żyją razem pod wspólnym dachem, to prowadzą osobne życie. Rozmowy ograniczają się do krótkich komunikatów, lecz głębsze problemy są unikane. W czasie kryzysu mogą się również pojawić wzajemne pretensje i oskarżenia, niekiedy dotyczące zupełnych błahostek, które są tylko pretekstem do tego, żeby sprowokować kłótnię. Jeśli taki stan będzie trwał dłużej, to w miejsce wcześniejszego uczucia pojawić się może nawet wrogość i nienawiść do ukochanej kiedyś osoby - gabinet psychologiczny Bożeny Jakubowskiej.

Najlepszym sposobem na to, żeby nie doprowadzić do takiego kryzysu jest należyte dbanie o związek, przyda się także terapia uzależnień mińsk mazowiecki małżeńska. Kłótnie będą się zawsze zdarzały, dobrze jeżeli jednak po nich nastąpi pogodzenie bez pogłębiania urazów. Jednak jeżeli para zajdzie w konflikcie zbyt daleko, to okazać się może, że bez profesjonalnej pomocy nie uda jej się wyjść z tego. Jednak podstawą tego typu działań jest chęć obojga partnerów do tego, żeby rozpocząć naprawę.


Bez tego najlepsza nawet terapia małżeńska nic nie pomoże, i ewentualne spotkania będą jedynie stratą pieniędzy i czasu. Jeśli decyzja o chęci naprawienia związku będzie podjęta, to trzeba będzie znaleźć jakiś sprawdzony gabinet psychologiczny warszawa, i tam z pomocą specjalisty rozpocząć naprawę relacji. W licznych przypadkach tego typu terapia trwa miesiącami i będzie wymagała od partnerów mnóstwa pracy i wysiłku. Jednak chyba warto spróbować, bo nawet w całkowicie beznadziejnych sytuacjach zawsze będą jakieś szanse na poprawę.

Tags: para, terapia, związek