Proces trawienny - jak możemy sobie pomóc?


Najczęściej rezultatem nadmiernego przejedzenia może być uczucie dyskomfortu, nieprzyjemna kolka, problematyczna zgaga, poczucie ciężkości i wiele innych symptomów, które są powodem do zatroszczenia się o swoją wątrobę, wysyłającą znak, iż pracuje powyżej własnych możliwości.
Dobrze odpowiednio wcześniej pomyśleć o niej, ale jeśli dojdzie do nieprzyjemnej sytuacji – trzeba pomóc jej, a tym samym – również i własnej osobie.


ZAMYKANIE NACZYNEK LASEREM VARILITE
Author: IQ MEDISPA
Source: IQ MEDISPA


W chwili, gdy dojdzie do nadmiernego obciążenia wątroby, trzeba postawić przed sobą pytanie: co jest skuteczne na trawienie wspomoże najlepiej? Wielu ludzi woli starsze i sprawdzone środki zaradcze od lekarstw. Jakie jednak są? Otóż – przede wszystkim warto mieć na uwadze odpowiednie czynności, których nie można wykonywać.

Poznaj również inne archiwum artykułów poruszających prezentowany wątek - nie obawiaj się - wejście za darmo (http://www.szkolagimnastyki.lublin.pl/), zatem wejdź na ten odnośnik.

Po pierwsze bezpośrednio po posiłku nie wolno kłaść się, bowiem poza leżąca nie jest przyjazna trawieniu. Podczas posiłków natomiast warto unikać przejedzenia oraz połykać dania przy pomocy małych kęsów. Warto również gryźć powoli, aby jak najlepiej rozdrobnić posiłek. Trawieniu pomaga również picie podczas spożywania, jednak warto pamiętać,aby była to zwykła woda mineralna. Ponadto, po zakończonym spożywaniu, można wybrać się na krótki spacer, wspomagający trawienie oraz odtrącający uczucie znużenia, pojawiające się zwykle po obfitych daniach.


lek
Author: Norio NAKAYAMA
Source: http://www.flickr.com


Jeśli jednak ktoś woli znacznie łatwiejsze rozwiązanie, może sięgnąć po wszędzie dostępne leki.
Zadając sobie pytanie: co na trawienie? – warto powtórzyć je również i w aptece, gdzie farmaceuta dobierze odpowiednie wspomagacze - . Tabletki na trawienie każdy może zakupić bez konieczności bycia posiadaczem recepty, dzięki czemu każdy ma do nich swobodny dostęp. Trawienie to skomplikowany proces, którego nie wolno zbytnio obciążać.

Tags: woda, leki, farmaceuta