Propolis - babcine przepisy na rozmaite dolegliwości


Propolis jest to antybiotyk naturalny, który świetnie sprawdza się w leczeniu wielu niedyspozycji.


Propolis to substancja używana przez pszczółki jako budulec uszczelniający, stąd dokładnie również druga jej nazwa - kit pszczeli.


Pszczoły produkują propolis z żywic drzew oraz z substancji smolistych a także balsamicznych pąków niektórych gatunków krzewów jak też drzew (np. brzozy, świerku, itp.). Pszczółki uszczelniają nim gniazda a także pokrywają ściany ula, dlatego że stanowi doskonałe zabezpieczenie przed bakteriami, wirusami i grzybami. Zależnie od surowca, skład propolisu może się troszkę różnić, znajdują się w nim: woski (pszczele), olejki eteryczne, witaminy i flawonoidy. Jego lecznicze własności znane były już w starożytnej Grecji. Niemal każdy blog o zdrowym odżywianiu przepisuje propolis w zdrowej diecie.


Zabawka dla niemowlaka
Author: Liz
Source: http://www.flickr.com
Propolis jest naturalnym antybiotykiem i wykazuje silne własności antyseptyczne, antygrzybiczne jak też przeciwzapalne. Dlatego właśnie propolisu nie powinno zabraknąć w twojej domowej apteczce. Jest stosowany w kuracji egzem, oparzeń, paradontozy, stanów zapalnych, schorzeń ginekologicznych, grzybic, reumatyzmu, , niedomagań układu krążenia. Jeżeli mamy propolis przepis na ekstrakt z propolisu jest całkiem banalny.

Poszukujesz może innych tego typu pomysłów wiążących się z poruszanym w tym wpisie zagadnieniem? Jest na to doskonała rada: kliknij tutaj oraz zobacz więcej w tekście (https://www.dermamed.com.pl/oferta/laserowe-usuwanie-przebarwien)!

Jest to doskonałe lekarstwo w infekcjach, chorobach górnych dróg oddechowych a także dolegliwościach ze strony układu pokarmowego.


Jest to naturalny antybiotyk, jaki powstrzyma kaszel, stany zapalne gardła jak też wrzody żołądka. Rozdrobniony propolis wymieszaj ze spirytusem a także przegotowaną wodą. Składuj w temperaturze pokojowej w zaciemnionym miejscu poprzez przynajmniej 14 dni.

Tags: materiał, twarz, wady