Rak piersi - leczenie


Leczenie raka piersi zawsze wiąże się z wykonaniem operacji, ponieważ powinno się usunąć guz. Poza tym w leczeniu raka piersi, zależnie od postaci nowotworu jak też jego poziomu zaawansowania stosuje się chemioterapię, radioterapię oraz leczenie hormonalne.


Od czego zależy Wybór sposobu terapii nowotworu piersi? Kurację należy podjąć momentalnie po stwierdzeniu obecności zmiany. Konieczna jest biopsja w celu zdiagnozowania zmiany.

Pewnie chcesz znać dodatkowe szczegóły tyczące się tego zagadnienia. Jeśli zaintrygował Cię nasz najnowszy tekst, to poczytaj o nim na witrynie pod linkiem.

Zawsze konieczna będzie operacja, która ma na celu usunięcie guza. Jest to podstawowe leczenie nowotworu piersi. Warianty operacji. Tzw. operacja oszczędzająca. Wykonuje się ją wtedy, gdy rak jest zrazikowy (zaistniał z komórek gruczołu mlecznego) a także pozostanie przyuważony w stadium in situ.
preparat
Author: BitchBuzz


Niebieska pigułka
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


W czasie tego zabiegu chirurg wycina jedynie guz z marginesem zdrowej tkanki. Po zabiegu stosowana będzie wyłącznie ścisła obserwacja. Jeśli rak jest rodzaju przewodowego, zależnie od rozmiarów guza a także wyników badania histopatologicznego możemy wykonać operacje oszczędzającą, bez usuwania węzłów chłonnych jak też zastosować radioterapię lub usunąć całą pierś (także z zachowaniem węzłów chłonnych). Operacja oszczędzająca w nowotworze inwazyjnym (gdy zajęte są węzły chłonne bądź są już przerzuty odległe). Chirurg (zobacz usuwanie ósemek kraków) likwiduje zmianę nowotworową oraz regionalne węzły chłonne. Po takim zabiegu potrzebna będzie radioterapia. Mastektomia zatem usunięcie całej piersi.


Operację wykonuje się wówczas, jeżeli nierealne jest leczenie oszczędzające w inwazyjnym raku piersi oraz kiedy niekiedy ze względów kosmetycznych: gdy pierś jest drobna i jej fragmentaryczna operacja będzie bardziej okaleczająca aniżeli eliminacja całej.

Tags: żel, terapia, nowotwór, Wybór, metody