Rehabilitacja nie jest przecież aż tak uciążliwa


Gdy dotykają nas rozmaite dolegliwości powiązane z poruszaniem się, wydaje się nam, że jest to ogromna tragedia. To jednak nieprawda. W wielu wypadkach pomaga zwykła codzienna rehabilitacja, nawet prostymi, domowymi sposobami.
kule ortopedyczne
Author: SXC.hu
Source: SXC.hu


Wypadek bądź kontuzja nie są łatwe. zwłaszcza, kiedy mamy chorą nogę i ciężko nam się ruszać. Dobre kule ortopedyczne powiększą naszą sprawność. Istotne jest, aby były one solidne. Należy rzecz jasna uczyć się właściwego chodzenia, by maksymalnie odciążyć uszkodzoną nogę. Uchwyt winien być miękki, aby było nam wygodnie, kiedy opieramy się na kuli. Kule powinny mieć również obejmę na przedramię, to usprawni poruszanie się z kulą. Zorientujmy się również, czy kule będą lekkie. Dobierzmy kule do wzrostu,. Warto, aby kule posiadały antypoślizgowe nasadki, jakie zapobiegają poślizgom na różnych nawierzchniach.


guma do ćwiczeń
Author: Fit4Fun


Oczywiście każda] kontuzja (fizjoterapeuta wrocław) wymaga rehabilitacji. Uczęszczamy czasami na kosztowne zabiegi. Dobrze jest zdecydować się także na łatwe ćwiczenia w domu. Guma do ćwiczeń doskonale nadaje się do wszelakich wad postawy, bólów kręgosłupa. Spełnia swe lecznicze zadania także po długotrwałym unieruchomieniu stawu, na przykład, gdy nasza kończyna była w gipsie. Możemy wybrać poziom oporu tej gumy, zależnie od siły ćwiczącego. Z gumą z sukcesami będziemy ćwiczyć w domowym zaciszu nawet w trakcie oglądania telewizji. Dzięki niej błyskawicznie odzyskamy utraconą sprawność. Można zdecydować się na zestaw rozmaitych gum, który zawiera gumy rozmaitej długości o różnych stopniach zaawansowania.
Warto wybierać łatwe lecz skuteczne pomoce do rehabilitacji. Bez kuli niejednokrotnie nie da się obejść, guma zaś sprawi, że szybko wrócimy do utraconej sprawności. Wystarczy tylko regularnie ćwiczyć.

Tags: ruch, ćwiczeń, efekt, osoby