Rola internetu w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich.


Rozpowszechnienie sieci internetowej ogromnie zmieniło sposoby na poznawanie nowych ludzi. Dawniej, zanim wszyscy mieli dostęp do komputera, chcąc poznać kogoś nowego należało opuścić dom i pojawić się między ludźmi. Lecz możliwości, jakie dał w ostatnich latach internet niezwykle zmieniły, a tak naprawdę można stwierdzić, że rozszerzyły możliwości kontaktów. Największym plusem internetu jest fakt, że nie ma znaczenia, w jakim miejscu będzie się siedzieć przed komputerem.


randka
Author: Philip Taylor
Source: http://www.flickr.com
Nie należą do rzadkości nawiązywanie kontaktów pomiędzy osobami z różnych kontynentów, którzy mogą nigdy nie spotkać się osobiście, ale są dobrymi przyjaciółmi. Oczywiście jeśli będzie się korzystać z tego rozsądnie, i poza siedzeniem przed monitorem ktoś będzie miał jeszcze jakiś przyjaciół, z którymi się często widzi, to tak naprawdę można się tylko cieszyć, że jest tyle możliwości. Gorzej, jeżeli kontakty w wirtualnym świecie są jedynymi, jakie ktoś utrzymuje, w takiej sytuacji trzeba znaleźć powody takiego postępowania i w jakiś sposób pomóc takiej osobie.

Dzisiaj internauci mają wiele różnych możliwości, jeśli zechcą nawiązywać nowe znajomości albo komunikować się z obecnymi znajomymi. Do dyspozycji są więc najróżniejsze czaty, do których przyłączyć się można w dowolnym momencie i rozmawiać w czasie rzeczywistym z pozostałymi ich użytkownikami. Przeważnie czaty są w formie tekstowej, czyli na monitorze pojawia się okienko, w jakim widać całą korespondencję, lecz nie widzi się osoby, z którą się prowadzi rozmowę.

para
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com
Następnym sposobem poznanie nowych ludzi są najróżniejsze randkowe serwisy. Wymagają one rejestracji i podania jakiś wiadomości o swojej osobie, przez co prościej będzie odszukać kogoś o takich samych preferencjach i pasjach. Dla chętnych funkcjonują jeszcze portale z ogłoszeniami, z ofertami takimi jak pani pozna pana, gdzie ludzie szukający kogoś na niezobowiązujący romans, czy też poważniejszą znajomość wstawiają swoje oferty, dołączają dane kontaktowe i czekają na osoby chętne do nawiązania znajomości.

Tags: Internet, randka, korespondencja, znajomość