Rozliczne rodzaje specyfików do pielęgnacji różnych typów włosów – marketing czy realne zastosowanie.


Rynek kosmetyków do pielęgnacji włosów rośnie w bardzo szybkim tempie. Obecnie poza rozlicznymi markami szamponów i odżywek występują również produkty dostosowane do różnego typu włosów. Czy nie jest to jedynie chwyt marketingowy? A może powinniśmy powrócić do wywaru z pokrzywy z odrobiną żółtka?

Jeszcze na początku lat 90-tych XX wieku w Polsce najpopularniejszym produktem higieny osobistej było mydło „Biały Jeleń” i szampon familijny, a w przypadku, pojawiającej się sporadycznie w placówkach oświatowych wszawicy, stosowało się bardziej wyspecjalizowane produkty apteczne. Potem zaczęły się pojawiać szampony przeciwłupieżowe oraz do włosów przetłuszczających się, normalnych i suchych. Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł przeciętnemu polskiemu konsumentowi szampon kręconych do włosów, cieniowanych, delikatnych oraz, oczywiście, farbowanych. Co więcej uaktywnił się rynek kosmetyków dla mężczyzn, i tak w sprzedaży zaczęły się pojawiać szampony mające przeciwdziałać łysieniu i siwieniu. Mimo, że wciąż spora grupa Polaków nie odróżnia (lub jest to jej obojętne) szamponu od żelu pod prysznic, towary te utrzymują sie na rynku. Wśród kosmetyków dla mężczyzn nie znajdziemy, co prawda, takiej pozycji jak szampon do włosów kręconych (te serie skierowane są przede wszystkim do kobiet - więcej na ), ale wobec rosnących potrzeb pielęgnacyjnych klientów płci męskiej, być może w niedługim czasie będą one dostępne. Zasadnicze pytanie dotyczy skuteczności takich szamponów. O ile obecność lub brak łupieżu możemy zauważyć po pewnym czasie stosowania specyfiku o tyle ukazanie efektu cieniowania włosów może mieć raczej charakter czysto psychologiczny. Obecnie większość wiodących marek na polskim rynku skupiła się na różnorodności produktu.

Chcesz zgłębić opisywany temat pod innym kontem? Jeżeli tak, to najlepszym sposobem jest kliknięcie w ten link. Tam zweryfikuj szczegóły (http://pomocpsychologa.pl/).

oferta
Author: Anne Swoboda
Source: http://www.flickr.com
Czy to popularne tzw. szampony loreal czy też inni producenci, wszyscy prześcigają się w tworzeniu nowości i uskutecznianiu swoich towarów. W każdym z poszczególnych rodzajów szamponów czy odżywek znajdziemy inny zestaw dodatków roślinnych takich jak ekstrakt z aloesu, pokrzywy, a nawet baobabu, wiąże się to z tym, że każdy z nich ma nieco odmienne działanie. Od wieków rośliny służyły człowiekowi do celów leczniczych i ta ich funkcja pozostaje niezmienna do dziś. Dodatkowo firmy wykorzystują je do procesów pielęgnacyjnych.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę naszym intrygującym postem? Fantastycznie. Tym samym zapraszamy - kliknij ten link (https://www.winnicadwiegranice.pl/odmiany-winogron/) i przenieś się do nowej strony po detale.

Wyciągi z roślin działają jednak raczej na skórę głowy niż na same włosy, bardziej skuteczny jest tu raczej proces nawilżenia tej części ciała człowieka. Poza tym ogromny wpływ na to jak wyglądają nasze włosy ma to co jemy. Jeśli nasza dieta jest odpowiednia, nasz organizm będzie skuteczniej funkcjonował i wyglądał. Jest to bardzo istotne w przypadku farbowania czy trwałej ondulacji, czyli procesów podczas których narażamy włosy i skórę głowy na działania silnych środków chemicznych. W takich przypadkach stosowanie odpowiedniej diety jak i kosmetyków jest wysoce zalecane. Nie ma znaczenia czy to będą szampony loreal czy inne produkty do pielęgnacji, ważne by osoba, która je stosuje odczuwała efekt tych zabiegów. Musimy pamiętać, że oprócz tego, że ludzie posiadają różnego rodzaju włosy (cienkie, grube, kręcone, proste itd.), to każdy z nich może różnie reagować na dany produkt. Dlatego nie wszystko co jest skuteczne u jednej osoby przyniesie taki sam efekt u drugiej. Ważne aby kupowane przez nas środki kosmetyczne nie były stosowane na zwierzętach oraz by nie zawierały szkodliwych parabenów i, jak najbardziej, aby pochodziły ze sprawdzonego źródła.Najprostsze rozwiązania są zwykle najlepsze, a sprawdzone sposoby szkodzą najmniej. Przy zakupie kosmetyków pielęgnacyjnych najłatwiej zwrócić się z prośba o radę do eksperta, należy pamiętać tez o racjonalnej diecie i zdrowym rozsądku.

Tags: kosmetyki, producent, produkt, towar