Rozmaite formy zabawy – jak spędzić wolny wieczór


Nie masz pomysłu w jaki sposób spędzić Twój wolny wieczór? Szukasz interesującego sposobu, by jakkolwiek wypełnić czas? Jeżeli na pytania odpowiadasz oznajmująco, świetnie trafiłeś! Mamy dla Ciebie idealny pomysł!


Na pewno każdy z nas wie co to są gry planszowe, ba większa część z nas pewnie grywała w nie kiedy była dziećmi – dla tych, którzy je uwielbiają mamy dobrą wiadomość – gry planszowe znowu powracają do łask i stają się coraz bardziej popularne.
góry - landszaft
Author: faxepl
Source: http://www.flickr.com


Dziś na rynku jest niezwykle szeroką ofertę tego typu gier – nie tylko tych dedykowanym najmłodszym, także dorośli znajdą coś dla siebie. Planszówki są świetną metodą na spotkanie ze przyjaciółmi – uwaga, naprawdę są bardzo wciągające – jeśli zaczniesz grać, nie będziesz mógł przestać.


Wspominając o grach planszowych, wypada powiedzieć o tych, które są zaliczane do tych najbardziej popularnych. Pierwszą grą, która znika z półek w zatrważającym tempie jest Dixit. Jest to niezwykle prosta gra, lecz nie nudna, wręcz przeciwnie, niezwykle stymuluje naszą wyobraźnię. Gra składa się z ilustrowanych kart – należy dodać, że karty te są naprawdę bajeczne. Całą grę prowadzi jedna osoba – patrząc na swoją kartę wymyśla dany tytuł, a reszta zawodników wybiera karty, które do wybranego tytułu będą pasowały.

Jeśli omawiana problematyka Cię interesuje, to masz możliwość zdobyć pokrewne dane na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www endodonta żoliborz.

Brzmi intrygująco, prawda?


led zeppelin
Author: Paul Hudson
Source: http://www.flickr.com


Następna świetna gra to dobble – tutaj bardzo podobnie jak w Dixit mamy do czynienia z kartami – co ciekawe, w grze tej jest aż 5 możliwości. Ta z najprostszych polega na tym, że rzuca się na środku daną karte z symbolami – każdy z graczy szuka takich samych symboli u siebie i kładzie swą kartę na środek. Ten kto w najszybszym tempie pozbędzie się całej puli, wygrywa.


Następną propozycją są pędzące żółwie – jak wskazuje sama nazwa, gra polega na wyścigu żółwi, które biegną do wymarzonej sałaty.
Gra przeznaczona jest dla dzieci, jednak sprawi uciechę również wielu dorosłym. Warto również zaznaczyć, że gra została doceniona przez graczy i dostała kilka znaczących nagród.

Tags: dom, gracz, karty, pomysł, raj