Skuteczne sposoby na kaszel


kaszel na ogół towarzyszy zwyczajnemu przeziębieniu jak też grypie. Częstokroć także jest oznaką zapalenia oskrzeli.


Jeśli kaszel nie ustępuje w ciągu tygodnia, warto zgłosić się do doktora.


Jeżeli z kolei przyczyną kaszlu jest niegroźna infekcja dróg oddechowych, zwyciężysz go domowymi strategiami. Gorące trunki z miodem i cytryną pomogą zmniejszyć kaszel. Najbardziej popularna jest ciepła herbatka, do której możesz dodać łyżeczkę miodu oraz plasterek cytrynki, jednak możesz też pić zwykłą ciepłą wodę z tymi domieszkami. Niezależnie od tego, czy dręczy cię kaszel suchy albo mokry, dużo pij.

Jeżeli pragniesz uzyskać podobne informacje na opisywany wątek, to w pierwszej kolejności zerknij tutaj oraz przenieś się do serwisu, a znajdziesz tam dużo nowych komunikatów.

Ciepłe płyny, soki owocowe bądź ziołowe herbaty pomogą rozrzedzić zalegającą wydzielinę, ułatwiając jej odksztuszanie. Dawnym sposobem na kaszel jest także syropek z cebuli. Niesłychanie prosto go przygotować. Dwie wielkie cebule pokrój w plastry po czym ułóż warstewkami w słoiku, przesypując każdą warstewkę cebuli cukrem. Po blisko dwóch godzinach powstanie syropek, który należy popijać trzy razy na dzień po łyżce stołowej.


młodość
Author: Wrocławski Park Wodny
Wdychanie pary wodnej pomoże nawilżyć drogi oddechowe. Do miednicy z gorącą wodą dołóż nieco kropli olejku eukaliptusowego albo miętowego. Nakryj się ręcznikiem po czym wdychaj opary poprzez 10 minut, 2 razy na dzień. Wypróbowanym sposobem na przykry kaszel jest również mleko z miodem. Możesz je popijać zwłaszcza wieczorem przed snem albo w nocy, gdy obudzi cię gwałtowny atak.


W medycynie ludowej znane są ziela o przeciwkaszlowym działaniu. Spróbuj popijać herbatki z tymianku bądź dziewanny. W aptekach są przeciwkaszlowe syropy dostępne bez recepty, przykładowo Fluimucil Muko.

Tags: zioła, SPA, kaszel