Specjalistyczne sprzęty medyczne


Dyskutujemy za każdym razem, gdy idziemy do lekarza, dlaczego usługi medyczne są tak kosztowne. Kiedy decydujemy się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia medycznego musimy liczyć się z wydatkiem około dwóch tysięcy złotych. Mniej więcej na tym pułapie kształtują się całoroczne opłaty za opiekę medyczną w prywatnej| placówce.
Z pewnością część z naszych pieniędzy przeznaczana jest na zakup sprzętu medycznego, jak np. lusterka laryngologiczne, który jest najzwyczajniej w świecie drogi, a absolutnie niezbędny do funkcjonowania gabinetów.

Apteczka samochodowa
Source: czarmed.pl

W koszt wliczone zwykle są patenty, sprzęt musi spełniać szereg niezwykle rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, nic więc dziwnego, że kosztuje tak dużo.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł opublikowany w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej podologia warszawa w tym miejscu, odnajdziesz tam podobne informacje.


Nawet tak standardowe sprzęty jak lampy medyczne to już dobrych kilka tysięcy. A pomyślmy jaką ich ilość trzeba, by wyposażyć choćby średniej wielkości placówkę. Gdy jeszcze ma salę zabiegową to jeszcze większy koszt. Każdy laryngolog potrzebuje jeszcze specjalistycznych lamp do badania pacjentów, okuliści wymagają możliwości zmiany jasności światła w gabinecie – wiele powstaje tego typu dodatkowych obostrzeń, a każda modyfikacja czy regulacja to kolejny koszt.
Bardzo kosztowne są też deski ortopedyczne czy też nosze – które muszą zostać zakupione, gdy placówka ma własną karetkę. Pojedyncza deska to wydatek rzędu dwóch tysięcy złotych a czasem więcej. Muszą być wyprodukowane zgodnie z bardzo konkretnymi wytycznymi, mieć atesty itp., więc koszty są duże. Oczywiście nigdy nie kończy się na jednej desce. Sprzęt się eksploatuje i trzeba na bieżąco go wymieniać, żaden z wydatków nie jest jednorazowy. Jeżeli kierujemy placówką medyczną nieustannie nabywamy nowe sprzęty. Technologia w medycynie pędzi do przodu, przykładowo profesjonalne aparaty do masażu wykorzystywane do rehabilitacji parę lat temu obecnie już nie na wiele się zdają, trzeba zakupić nowe.
Każda placówka medyczna musi mieć także ogromne ilości innego rodzaju sprzętów, które niekoniecznie rzucają się w oczy i nie wyglądają na bardzo kosztowne, lecz oczywiście są konieczne. Przykład mogą stanowić choćby reduktory tlenowe. Każde z tych urządzeń kosztuje kilkaset złotych, a placówka musi posiadać ich kilkadziesiąt. Jeżeli pomyślimy ile dodatkowego drobnego sprzętu każda placówka musi posiadać – takiego jak choćby strzykawki, młotki neurologiczne, środki opatrunkowe, butle z tlenem i całe mnóstwo innych koszty prywatnych ubezpieczeń medycznych stają się całkowicie zasadne.

Tags: młotki neurologiczne, lampy medyczne, laryngolog, okuliści, nosze