Spełnienie młodzieńczych marzeń w dorosłym życiu.


Zagadnienie, jak różne są wyobrażenia od stanu rzeczywistego, godne jest poświęcenia mu kilku sporych tomów. Znacie to, planujecie coś przez dłuższy czas, pewien projekt, który zapowiada się naprawdę niezły, myślicie o tym jaki da efekt, jak niesamowicie przypadnie on do gustu wszystkim interesującym się tematem. Nareszcie przychodzi moment, kiedy twoje dzieło ma zostać przedstawione światu, ty czekasz na reakcję publiki i... nic szczególnego, a wręcz klapa. Rzeczywistość kolejny raz dała o sobie znać.


Nowy Walkman®: muzyka na trzy sposoby
Author: Sony
Source: Sony
Co w takim wypadku można zrobić? No tak, najłatwiej zamknąć się w sobie i obrazić na cały świat, lecz czy to załatwia sprawę? Niekoniecznie. Choćbyśmy nie wiem, jak się jej przeciwstawiali będziemy tylko jak nieszczęsny Don Kichot walczący z wiatrakami.

Odwiedź naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie następne niebywale zajmujące wątki. Opracowujemy dla Was dalsze szczegóły i będziemy zobowiązani, jeżeli je przeczytacie.

Zasada jest taka, aby nie robić sobie zbyt dużych oczekiwań, popatrzmy na zagadnienie z rozsądkiem i swego rodzaju pokorą, która sprawi, że lepiej przyjmiemy ewentualną porażkę. Jeśli nastawimy nie nastawimy się na niewyobrażalny sukces przeżyjemy mniejszy zawód aniżeli gdybyśmy oczekiwali aplauzu lub owacji na stojąco.

Problem ten jest istotny, jeżeli chodzi o wybór studiów wśród młodzieży. Mają oni duże oczekiwania co do wybieranych przez siebie kierunków studiów. Niektórzy wybierają archeologię, gdyż naczytała się kilka książek o cudownych wykopaliskach, w związku z tym pojawia się w głowie myśli: może ja także dokonam jakiegoś odkrycia. Inna osoba chciałaby studiować muzykologię, gdyż tak interesuje się muzyką, poznała klasykę, zespoły takie jak Pink Floyd, Led Zeppelin czy The Doors, a także ma dużą wiedzę na temat współczesnej muzyki, ma pojęcie co grają Kings Of Leon oraz Foals. Jeszcze kolejna osoba idzie na politologię, bo przecież ma pojęcie na temat polityki oraz chce odnieść sukces jako polityk. Ogląda często Wiadomości oraz Fakty, zna parę książek, które każdy politolog musi znać.

A zaraz potem pojawia się rzeczywistość. I ten niedoszły archeolog zamiast odkrywania czegoś niezwykłego dostaje łopatę i grzebie w ziemi nieopodal uczelni, muzykolog wkuwa nuty, czyta niejasne dla niego teksty i dowiaduje się po raz kolejny, że nie posiada słuchu muzycznego. Współczesna muzyka natomiast dla jego nauczycieli to lata dwudzieste XX wieku. Nieszczęsny przyszły politolog nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji, gdyż co prawda zaczął bardzo dobrze i nawet wszedł w szeregi młodzieżówki jakiejś partii, ale przekonał się, że kto chce zrobić karierę w polityce, musi posiadać trochę inne cechy charakteru niż on.