Sposób na upływający czas - jak zapobiegać starzeniu się skóry?


Mijający czas, indywidualna mimika twarzy oraz predyspozycje genetyczne sprawiają, iż na naszych buziach z biegiem czasu pojawiają się zmarszczki. Są świadectwem naszego życia, przeżyć oraz charakteru, są częścią nas.
Ale dla osób, które nie mogą a także nie chcą z nimi się pogodzić, medycyna estetyczna proponuje zabiegi korekty zmarszczek. Rekomendują one w szczególności 2 sposoby – dobierane indywidualnie do każdej pacjentki, rodzaju oraz wielkości bruzd, tj. botoks w Warszawie oraz lifting twarzy Warszawa. Pierwszy sposób korekcji bruzd mimicznych polega na spożytkowaniu toksyny botulinowej, występującej pod nazwą sprzedażową na przykład Botox lub Dysport. Iniekcja botoxu w należycie niewielkiej dawce powoduje porażenie płytki motorycznej, co w rezultacie nie dopuszcza do kurczenia się mięśni. W konsekwencji zostaje częściowo zniesiona ruchliwość w punkcie wstrzyknięcia, co zapobiega marszczeniu się skóry. Zachodzi wyrównanie już istniejących zmarszczek – również głębokich mimicznych jak np. miedzy brwiami.

twarz
Author: Earthnicity Minerals
Source: Earthnicity Minerals
Należałoby zaakcentować, iż Botox oddziałuje jedynie w obrębie tychże mięśni, do jakich był wstrzyknięty, podczas kiedy inne mięśnie działają normalnie jak dotąd. Dzięki takiemu zastrzykowi wyraz buzi nie ulega zmianie z kolei zmarszczki są wygładzone oraz usunięte. Wiele pacjentek wyraża niepokój, że na skutek zabiegu likwidowania bruzd Botoxem mogą stracić naturalną ekspresję twarzy oraz uzyskać tak zwany efekt „maski”, która udaremni im wyrażanie uczuć.

Jeżeli sądzisz, że chcesz znaleźć podobne posty, to przeczytaj wskazówki ze strony (https://plastyczna-chirurgia.com/pl/procedure/operacje-piersi/) - to trochę inny punkt widzenia, jednak też jest godny polecenia.

Doświadczony w zabiegach z zastosowaniem Botoksu medyk umie poddać procedurze jedynie i wyłącznie mięsień odpowiadający za formowanie się zmarszczek, a nie mięśnie dookoła. Dzięki temu mięśnie, które nie zostały czasowo sparaliżowane botoksem będą pracować normalnie, a mimika twarzy zostanie nie naruszona.
Lifting twarzy w Warszawie jest to zabieg odmładzający, polegający na naprężeniu tkanek twarzy oraz uniesieniu ich ku górze. Wykonuje się go głównie w celu napięcia i wygładzenia skóry buzi, udoskonalenia konturów jak też wygładzenia zmarszczek. Lekarz nacina skórę i usuwa jej nadwyżkę. Po zabiegu, przez około dobę, niezbędna jest hospitalizacja. Żeby odnaleźć klinikę chirurgi plastycznej w swojej okolicy proponuję wpisać w wyszukiwarkę przykładowo usuwanie zmarszczek w Warszawie.

Tags: skóra, bruzdy, chirurgia plastyczna